Domyślne hasło BIOS, instalacja IPAT. - pracownia komputerowa EFS


(pawelek5) #1

Witam,

Jest potrzeba przebootować kilka komputerów w pracowni komputerowej, niestety nie mogę wejść do BIOS ze względu na hasło. Bateryjkę CMOS jest trudno wyjąć, chwilę się z tym męczyłem, ale mi się nie udało  :?

Czy wiecie jakie może być domyślne hasło do tych komputerów? Myślałem, że jak się już uporam z hasłem do IPAT-a to ładnie już wszystko pójdzie, a tu jeszcze na BIOS.

Jest to edycja z systemami Windows Vista, "rządzi" SBS2008.

 

I drugie pytanie - na jednym z komputerów w pracowni nie działa, a właściwie NIE MA IPAT-a. Próbowałem zainstalować z płyty, ale instalacja nie chce się rozpocząć, bo system jest 'za nowy'. Wymaga XP. Tak więc mam pytanie - jak to w takim razie jest na innych komputerach z Vistą zrobione? Jest ta sama wersja, a działa poprawnie.


(Cedar) #2

Wiemy same wróżki tu siedzą :wink:

 

Może to coś pomoże:

http://ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

http://marcin-rw.w.interia.pl/Password.htm

http://matrix.jasna.tarnow.pl/~jahu/hw-galaxy/bios/Hasla.htm


(Veers) #3

Hasło do BIOSu (w tym jego reset) nic tu nie pomoże - bo iPAT jest niezależnym układem związanym z kontrolerem dysku. Żeby było weselej, jeśli to jest Szkolna Pracownia, to konsola zarządzająca iPAT znajduje się na serwerze (stąd zapewne ten komunikat o “za nowym systemie”.

Nie znając dokładnej konfiguracji, nie będę wróżył co i jak można zrobić, ale zobacz sobie ten temat: http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=1265&view=next&sid=7de3acdd28a8edc2a07eccbf50de69b0