Domyślne menu kontekstowe w Windows Vista po instalacji

Witam!

Nie mogę znaleść jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.Szukałem wszędzie:pytałem wujka googla,czytałem FAQ na DP,szukałem na forum w postach i nic nie znalazłem.

Otóż jak to jest z przenoszeniem plików do innych lokalizacji,folderów w Windows Vista,świeżo po instalacji systemu,jak wygląda menu kontekstowe z ppm domyślnie ??

Czytałem na wielu stronach,że domyślnie żeby przenieść jakiś plik do innego folderu to trzeba otworzyć obydwa foldery i użyć metody “przeciągnij,upuść”.Czy to prawda??

Znalazłem też poradę jak przy użyciu regedit i edytowaniu rejestru,przez dodanie do niego odpowiednich nowych kluczy,można uzyskać opcje : “przenieś do folderu…” oraz “kopiuj do folderu”,faktycznie te opcje sprawiają,że przenoszenie plików jest wygodniejsze (sam mam takie opcje w XP),ale na załączonym do porady screenie widać,że są też w menu kontekstowym opcje “wytnij,kopiuj,wklej” więc dlaczego ktoś napisał,że trzeba używać metody “przeciągnij upuść”?? Dziwne jest,że Microsoft ukrył te opcje oraz te które można uzyskać przy porady tej sztuczki z rejestrem.

I jak to jest w obecnej fazie produkcji Windows 7??Gdyż dla mnie brak opcji Wytnij,kopiuj,wklej do obsługi plików i folderów to masakra,a opcja “przenieś do folderu…” i “kopiuj do folderu…” to opcje których żadko używam,dlatego że przyzwyczaiłem się do tych wcześniejszych opcji.

Czekam na odpowiedzi prawdziwych użytkowników Windows Vista oraz Windows 7,a nie osób które tych systemów na oczy nie widzieli.

PS.Panie (dowolny) moderatorze,jeśli w tym wątku pojawią się stosowne odpowiedzi,to żeby ktoś nie powtarzał tego tematu można dodać to pytanie i odpowiedź do działu FAQ w Windows Vista na forum

nie rozumiem o co Ci chodzi

kopiować (pliki, foldery) możesz jak chcesz, albo przeciągając albo używając Kopiuj Wklej

nie musisz w tym celu grzebać w rejestrze i stosować żadnych tricków

Chodzi mi oto czy w menu kontekstowym Windows Vista oraz Windows 7 (ppm na folder lub plik) są opcje Wytnij,Kopiuj,Wklej i czy działają tak jak powinny ??

oczywiście, że są, były i myślę, że będą

oczywiście, że działają :slight_smile:

Dziękuję bardzo za odpowiedź,czyli jednym słowem osoby,które mówią o tych dwóch systemach że niema tych opcji,poprostu nie widziały tych systemów chyba w ogóle na oczy.Tylko nie rozumiem dlaczego wiele portali pisze,że tych opcji niema,ale wydaje mi się że ktoś rozsiał nieprawdziwą plotkę i osoby które tych systemów ani kursorem nie dotkły sieją te nieprawdę po necie.

Temat do zamknięcia.

szczerze mówiąc to nie spotkałem się z takimi informacjami :slight_smile: chyba, że takie info podano 1 kwietnia :slight_smile:

To nie były informacje z 1 kwietnia,ale to bez znaczenia,ważne że owe opcje są :slight_smile: