Domyślne pobieranie w FDM jak zmienic?


(manfred1) #1

Witam serdecznie posiadam przeglądarkę opere i dodatkowo akcelerator do pobierania plików z Rapidshire. Nie wiem czemu tak się dzieje że jak kliknę na jakiś plik który chcę pobrać z sieci to za każdym razem włącza się Free Download Manager zamiast opery. Nie było by to takie straszne ale gdy ściągam z Rapida a potrzebuje coś ściągnąć z sieci to FDM dodaje to do kolejki i muszę czekać. Jak ustawić aby pobierać za pomocą Windowsa lub opery?


(niemiec82) #2

Wystarczy wyłączyć monitorowanie. W ustawieniach Free Download Managera masz ta opcje, wystarczy odznaczyć monit danej, aby przeglądarka samoczynnie pobierała.


(manfred1) #3

Szukam juz od kilkunastu minut i nie mogę znaleźc tej funkcji Gdzie ona dokładnie sie znajduje?


(niemiec82) #4

W Free Download Manager wchodzisz w pasku w zakładkę Opcje i wybierasz Ustawienia. A tam wchodzisz w Pobieranie, podpunkt Monitorowanie. Odznaczasz przeglądarkę/-i, której/-ych FDM ma nie monitorować i naciskasz OK. To powinno rozwiązać problem. A, i oczywiście zamknij i otwórz ponownie zarówno FDMa, jak i daną przeglądarkę


(manfred1) #5

Mam takie ustawienia pomimo tego za każdym razem się włącza FDM doprowadzając mnie do nerwicy

fdm.jpg

-- Dodane 24.11.2009 (Wt) 17:09 --

Już doszedłem co i jak otwierm Opera- Narzędzia Preferencje Zaawansowane-pobieranie nastepnie tam w typ MIME za pomocą edycja zmieniam pobieranie dla rodzaju pliku czy chce otwierac za pomocą przeglądarki czy za pomocą użyk wtyczki w tym przypadku FDM


(niemiec82) #6

Hmm... O tym w ogóle nie pomyślałem, że Opera jest takim świetnym samouczkiem... Ale osobiście tez nigdy nie wiązałem Opery z FDM. Codziennie coś nowego... :slight_smile: