Domyślne programy w XP

Witam! mam mały problem dla niektórych pewnie banalny otóż jak mogę zmienić domyślny program który otwiera np pliki muzyczne na inny np.WMP którym obecnie je otwieram na All player ,szukam w ustawieniach ale jakoś bezskutecznie.Dzięki!

Prawym przyciskiem myszy na pliku,potem otwórz za pomocą…i wybierz sobie program.

Prawy przycisk myszy właściwości “otwieranie za pomocą”—>zmień :slight_smile: i wybierasz program za pomocą którego chcesz to otworzyć.Plik w którym to zrobisz będzie już domyślnie startował z wybranego programu!

OK to wiem ,ale chcę na stałe zmienić ten program aby nie trzeba było za każdym razem wykonywać ww.czynności

Wejdź w ustawienia danego programu i tam masz typy plików. Zaznaczasz odpowiednie i OK.

Windows Media Player - teraz odtwarzane - więcej opcji - typy plików i odhaczamy - ok

reszta odtwarzaczy też ma opcje i wystarczy skonfigurować

i jeszcze to

Windows media player a włączanie napisów

metoda 1

Można zrobić to przez filtr ffdshow.- wchodzimy w zakładkę i z lewej strony na liście znajdujemy napisy i odhaczamy - ok i nam czyta film z napisami

metoda 2

Zainstaluj wtyczkę DivXG400 działa z każdym odtwarzaczem

potrzebujesz tego kodeka :

http://www.free-codecs.com/download/DivXG400.htm

Bo to żeby były znaki PL zależy od kodeka/filtra sam w sobie WMP nie obsługuje wyświetlania napisów w filmach *.avi

divxg400 - wystarczyło tam zmienić na polisch i styl środkowoeuropejski i już wszystko gra

jeżeli chcesz bardzo używać programu Windows Media Player to przy tych kodekach które podałem będzie program DirectVobSub który otwiera napisy nawet w WMP

Polecam ci ten odtwarzacz a zapomnisz o problemach z filmami KMPlayer 2.9.3.1428 portable waga ok 40MB w środku kodeki i po kłopocie szukać w Google i nie będziesz chciał innych odtwarzaczy znać

a po co instalować dodatkowe kodeki do filmów jak on chce zmienić sposób odtwarzania muzyki, a do filmów przecież ma AllPlayer’a

realmadryt , a ty co tak uparłeś się na wszystkie programy w wersji Portable jakby nie było innych

devil33 bo mam taki kaprys i co tak ci to strasznie przeszkadza poczytaj co to jest portable jeśli nie wiesz ,to moja sprawa a polecam to jeden z przykładów[KMPlayer 2.9.3.1428 portable] że zastępuje wiele innych niepotrzebnych śmieci i taki zysk że nie trzeba tego instalować .

beznazwy1it2.gif

mozesz też zastosować taki trick

Opcje foderów -> Zakładka Typy plików -> i wybieram dla mp3 domyślny program jaki chcesz

no dokładnie wiem co to wersje portable programów, niby zastępuje wiele innych śmieci ciekawe jakich, takich że np. wersja portable tego programu zajmuje 17 mb a normalna instalacyjna 14mb po zainstalowaniu ??

tylko portable tym się różni że nie muszę czyści kompa po deinstalacji programu likwiduję folder i po kłopocie. A zajmują tyle samo lub o parę megabajtów więcej i co z tego minęła era dysków liliputów mam programy portable do wszystkiego i są w pełni sprawne nie muszę sobie zaśmiecać rejestru itp to wystarczy , a dzisiaj gdy pendrive są takie tanie mieć wszystkie swoje programy w kieszeni i podłączać do każdego komputera to wygoda .

no ok rozumiem sam często używam programy w wersji Portable, tylko często są tworzone programem Thinstall i wtedy trzeba czyścić plik C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Thinstall