Domyślne urządznie nagrywające, system sam znienia na inne

Witam serdecznie

Mam następujący problem. Posiadam kartę dźwiękową SB Live 5.1 oraz system Windows XP Proff SP2. W panelu sterowania, w ustawieniach głośności jako domyślną

linię nagrywania mam wybrane Auxiliary, lecz niestety po każdym uruchomieniu systemu Windows lub sterownik dźwięku (nie mam pojęcia jaki chochlik) zmienia domyślne

urządzenie na Microphone. Jest to dość uciążliwe, gdyż posiadam kartę TV Winfast (soft PVR2) i jest połączoną z karta właśnie złączem AUX i tylko na takim ustawieniu,

czyli Auxiliary mam najlepsza jakość dźwięku z karty TV.

Orientuje sie ktoś może czemu system/sterownik notorycznie ustawia inne urządzenie? Może istnieje możliwość zablokowania tego na „sztywno”, np w rejestrze ?

A może da sie stworzyć jakiś skrypt bat, vbs, który przy uruchamianiu np PVR2 samoczynnie będzie zmieniał ustawienie na Auxiliary?

Za wszelkie sugestie dziękuję.

Pozdrawiam

czyścisz rejestr z niepotrzebnych rzeczy? Może on właśnie uznaje, że jest to zbędne i usuwa wraz z innymi kluczami i wpisami.

Nie, nie czyszcze rejestru. Gdybym tylko wiedzial w ktorym kluczu system zapisuje info o domyslnym urzadzeniu/lini nagrywajacaym mozna by bylo zablokowac ten klucz przed modyfikacja i zostawic tylko do odczytu…