Domyślny odtwarzać wideo

Cześć,

To moje drugie podejście do Windowsa 8 (kupiłem Start8 z Stardocka) i nawet można z nim pracować jeśli nie używa się aplikacji z kafelek. Mam problem z moim ulubionym odtwarzaczem BestPlayer (wiem każdy może lubić coś innego). Próbuję go ustawić jako domyślna aplikacja np dla filmów mp4 i nic (po odinstalowaniu kafelkowego odtwarzacza, nappi projekt mi się ustawia jako domyślna aplikacja). Rozumiem, że BestPLayer się nie instaluje ale w win7 można było wybrać za domyślny program cokolwiek a tutaj mimo wybierania nic to nie zmienia. Próbowałem to zrobić poprzez panel sterowania ale tam nawet nie można dodać swojej aplikacji. Wiecie może jak to obejść ? Strasznie lubię BP ale tez nie chce mi się za każdym razem otwierać filmów za pomocą kontekstowego menu (wydaje się nie być prostszej operacji).

Panel Sterowania -> Programy -> Programy Domyślne -> Ustaw Programy Domyślne odszukaj w lewej części okna Twój program (BestPlayer) a następnie Wybierz Ustawienia Domyślne Dla Tego Programu. W kolejnym oknie wybierz typy plików domyślnie otwierane przez BP.

Jeżeli programu nie ma na liście to możesz spróbować Panel Sterowania -> Programy -> Programy Domyślne -> Ustaw Skojarzenia i powiąż w ten sposób rozszerzenie z progsem.

PS - kafelkowego odtwarzacza nie musiałeś odinstalowywać :slight_smile:

Próbowałem tego i nie działało a teraz zrobiłem to, żeby mieć pewność odpisując. Hmm może jakiś restart pomógł :] Co do kafelkowych programów im ich mniej tym mniej się irytuję nie znoszę sposobu ich wyłączania. Dzięki za pomoc :wink:

Może dodam jeszcze przy okazji, że miałem problem z wyłączeniem lock screena polskie spolszczenie nie pozwalało tego zrobić, dopiero na angielskie musiałem znowu się przełączyć bo mu brakowało stringów