Domyślny zapis na SD

Na początku bardzo przepraszam, jeśli taki temat został poruszony… Konto na tym forum mam dość długo, ale używam bardzo rzadko…

Posiadam telefon sony X peria M2

i chciałem zapytać czy jest w nim możliwość domyślnego ustawienia zapisu i odczytu plików na karcie SD zamiast pamięci wewnętrznej?

Chodzi tutaj głownie o instalacje gier

źciągamy APK razem z plikami SD card

Potem wgrywam tak jak być powinno, czyli instaluje w telefonie Apk bez uruchamiania wgrywam pliki SD card do folderu android/ data  na karcie pamięci i mimo wszystko nie chcą działać, ponieważ system odczytuje domyślnie folder Android / data z pamięci wewnętrznej zamiast ten sam adres z karty SD gdzie są wgrane wcześniej pliki gry:(

Mogę cos zrobić w tej sytuacji, aby gry jednak działały?

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za tak błahy temat, ale od niedawna używam Androida :slight_smile:

użyj tego dodatku do tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=pl dobre narzędzie do takiej czynności ;).

Ja na swoim LG wpisuję komendę  # mount -t vfat -o umask=0000 /dev/block/vold/179:33 /storage/sdcard0 w programie Terminal Emulator i po sprawie. Domyślna pamięć urządzenia po tej operacji jest karta sd. Po każdym restarcie telefonu, trzeba ponownie wpisywać komendę. U mnie działa ten sposób, nie wiem jak w xperii.