Don't starve i kilka innych gier, błąd

Cześć,
mam windowsa 7 i kupiłem sobie ostatnio Don’t Starve na steamie. Niby wszystko okej, ale gra nie włącza się. Pojawia się tylko komunikat dontstarve_steam.exe - Zły obraz. “Program C:\windows\system32\XINPUT1_3.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluj program ponownie, używając oryginalnego nośnika instalacyjnego, albo skontaktuj się z administratorem systemu lub z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania pomocy”.

Ten sam błąd pojawia się w The BInding of Isaac: Afterbirth i Rebirth, ale po tym gra normalnie się odpala, a w tym wypadku nie uruchamia się nawet proces Don’t starve.

Baaaardzo proszę o pomoc, mój komputer spełnia wszystkie wymagania, bardzo chciałbym coś z tym zrobić, a za bardzo nie wiem co :c

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35

Możliwe że to pomoże.

2 polubienia

niestety, po instalacji, instalator mówi, że mam już tę wersję lub wyższą i instalacja jest niepotrzebna

Jak stoisz ze sterownikami graficznymi, do płyty głównej i aktualizacjami systemu ?

Wszystkie sterowniki zaktualizowane

Poprawnie zainstalowany ten DX9?

I lepiej nie z instalatora online jaki ci zaproponowano.

  1. rozpakowujesz do jakiegoś folderu by nie zrobić syfu w np. w pobrane / na pulpcie.

  2. otwierasz folder tam gdzie wypakowany masz DX9

  3. uruchamiasz DXSETUP.exe i to jest dopiero instalacja właściwa.

hoho no i tu jest najwyraźniej kolejny problem.
Podczas instalacji wyskoczył podobny błąd:
DXSETUP.exe - Zły obraz
“Program C:\windows\system32\XAudio2_5.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows, albo zawiera błąd” (dalej to, co wyżej)…

To jeszcze wyjdzie, że uszkodziłeś sobie Windows 7, u mnie to się zainstalowało i najnowszy Don’t Strave Hamlet ruszył.

Czyli na co to wygląda?

Większy błąd niż brak DX9 i pliku XINPUT1_3.dll jaki wymaga podstawka Don’t starve.

a jestem w jakiś sposób w stanie dowiedzieć się co to za “większy” błąd?

Można by spróbować prześledzić dziennik zdarzeń w Windows i może z niego dałoby się ustalić coś konkretniejszego lub szukać metod na rozwiązanie problemów z “złym obrazem” jak nie są to uszkodzone pliki lub bardzo uszkodzony dysk twardy.

absolutnie się na tym nie znam :confused:

Spróbuj uruchomić z obraz wiersza polecenia jako administrator obraz:

obraz

SFC /scannow

Zamiast naprawiać całego Windows(a), może najpierw spróbuj tego: https://wilenty.org/dx-installer/, na stronie wyboru komponentów prawie na samej górze zaznacz “Force reinstall” - mi kiedyś na jakimś komputerze ten program naprawił DX.
A jak to Ci nie pomoże, to wtedy poszukaj na komputerze jakichś niechcianych dodatków (adware/wirus) oraz/lub błędów w Windows/HDD.

konsola

Podczas instalacji wyskoczył identyczny błąd:
“Program C:\windows\system32\XAudio2_5.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows, albo zawiera błąd” (dalej to, co wyżej)…

1 polubienie

Spróbuj jeszcze do 2 razy odpalić:

SFC /scannow

Jak nie da dalej rady naprawić uszkodzeń, to będzie trzeba przefiltrować plik CBS.log:

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

Otwiera mi się faktycznie plik sfc w notatniku, ale nic w nim nie ma. W konsoli też nic nie jest napisane…

Ręcznie przekopiowywałeś? Można wkleić do konsoli prawym przyciskiem myszy jak miga pozioma linia.

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

raczej plik cbs.log sam się nie oczyścił.