Don't starve i kilka innych gier, błąd

Spróbuj uruchomić z obraz wiersza polecenia jako administrator obraz:

obraz

SFC /scannow

Zamiast naprawiać całego Windows(a), może najpierw spróbuj tego: https://wilenty.org/dx-installer/, na stronie wyboru komponentów prawie na samej górze zaznacz “Force reinstall” - mi kiedyś na jakimś komputerze ten program naprawił DX.
A jak to Ci nie pomoże, to wtedy poszukaj na komputerze jakichś niechcianych dodatków (adware/wirus) oraz/lub błędów w Windows/HDD.

konsola

Podczas instalacji wyskoczył identyczny błąd:
“Program C:\windows\system32\XAudio2_5.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows, albo zawiera błąd” (dalej to, co wyżej)…

1 polubienie

Spróbuj jeszcze do 2 razy odpalić:

SFC /scannow

Jak nie da dalej rady naprawić uszkodzeń, to będzie trzeba przefiltrować plik CBS.log:

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

Otwiera mi się faktycznie plik sfc w notatniku, ale nic w nim nie ma. W konsoli też nic nie jest napisane…

Ręcznie przekopiowywałeś? Można wkleić do konsoli prawym przyciskiem myszy jak miga pozioma linia.

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

raczej plik cbs.log sam się nie oczyścił.

nadal otwiera się pusty plik w notatniku, a w konsoli nic nie ma

Nie mam absolutnie zielonego pojęcia jak, naprawdę, ale odpalam dzisiaj Don’t Starve tak na próbę i działa! Żaden błąd nie wyskakuje! Dzięki wielkie wszystkim za porady!

1 polubienie

Tak właśnie działa ten instalator DX! :grin: U tego gościa są jeszcze inne takie sprytne instalatory. :slight_smile:

Czyli jakoś się zainstalował mimo, że w trakcie instalacji wywalił błąd…?

@krystian3w jeżeli mnie o to pytasz, to przyznam się że nie wiem. Być może przy odinstalowaniu “wywalił błąd”, a podczas instalacji żaden błąd nie “wyskoczył”. Jest to jedyny znany mi instalator, który naprawił mi błędy z DX.

Używam tych instalatorów od ponad roku, jeszcze za czasów MDL, kiedy instalka VC++ była napisana w cmd z opcją automatycznej aktualizacji - żadnych problemów, wszystko działa jak powinno.

1 polubienie

Ja tam wiem, że wersja webowa / online DX od MS jest jakaś nie taka jak powinna i może zastrajkować na początku instalacji, dlatego zalecam wersje offline bez takiego buga.

Nie chciał bym robić “OffTop’a”, także prosił bym o napisanie do mnie przez PW w kwestii dalszej konwersacji. :slightly_smiling_face:

M$ i jego pomysły nie są odosobnionymi przypadkami. Aktualizacja potrafi Windows “rozłożyć na łopatki” (całkowicie). Oficjalny instalator DX nie potrafi naprawić istniejącej instalacji, itp., itd.

Też naprawiam komputery, więc “zbieram cenne programy”, które mogą mi pomóc w przyszłości. Przecież sfc /scannow nie pomogło, to co się w takim razie stało, że nagle gry zaczęły działać? :wink:

— edit —
tu masz ten sam problem: Problem z xactengine2_3.dll przy włączaniu gier, poleć mu ten instalator DX i zapytaj o rezultat. :smiley:

2 polubienia

Przez tyle miesięcy to pewnie już ktoś Windows przeinstalował lub na innym forum pomogli :smile:

1 polubienie

Zobaczymy… wkleiłem mu swoją poprzednią wypowiedź. :grin:

1 polubienie

Nie twórz zbędnego bałaganu i archeologi na forum. Jeśli chcesz pomagać to użyj swojej wiedzy w aktywnych tematach w których ktoś szuka pomocy a nie w tych o których wszyscy zapomnieli z autorem włącznie.

Chcesz się podzielić swoimi “magicznymi” sztuczkami, napisz o tym na blogu np.

Za darmo (w sensie za reklamy na tym portalu i całym WP/DP), to mogę jedynie “magicznie” napisać Ci, żebyś sam se pisał na blogu, jak “rajcują Cię” przychody z reklam. I “magicznie” możesz się “nie wpieprzać w nie swoje sprawy” za co z góry dziękuję!
( a teraz może “magicznie” wylać się na mnie fala hejtu ze strony użytkowników WP/DP :grin: )

Fale hejtu to wyleje co najwyżej moderator. Nikt cię nie przymusza do udzielania się tutaj a tym bardziej nie zwalnia z stosowania się do regulaminu forum.

~MacG_MacG

“Poproszę dwa razy, bo kobiety to lubią” :joy:
Pomagałeś w tym wątku? NIE! Więc po co “marnujesz swoją magiczną energię” ?