Doogee X5 Rozładowywanie baterii

Smartfon Doogee X5,android wersja 5.1. Bateria 3500mAh (Li-J) Po naładowaniu baterii telefon używany od czasu do czasu,wymuszone zatrzymanie zbędnych aplikacji (WiFi i Bluetooth wyłączone).I dziwne bo po paru dniach mimo informacji o poziomie naładowania baterii np 60% telefon nagle się wyłącza (rozładowany?).Uruchomienie dopiero po ponownym podładowaniu.Miałem jedną aktualizację androida.Wydawać by się mogło,że telefon powinien się wyłączyć np. po spadnięciu poziomu baterii do np.5%.Przy innej baterii też oryginalnej 2400mAh było tak samo dlatego kupiłem o większej pojemności.Niestety nie mogę poradzić sobie z tym problemem.Proszę zatem o poradę.

Jeśli telefon jest na gwarancji, to oddaj go.
Prawdopodobnie problem sprawia układ odpowiedzialny za monitorowanie stanu i ładowanie baterri, który jest zaszyty w procesor (SOC).
Przed uaktualnieniem androida było ok? Jak ładujesz telefon, przez USB w komputerze / laptopie / innym urządzeniu, czy używając ładowarki? Jeżeli przez USB, to naładuj tel. oryginalną ładowarką z oryginalnym kablem i wtedy zobacz.

Full wipe? Jeśli masz roota usuń plik statystyk baterii. Czasami lubi się “zablokować” i wtedy są takie kwiatki z odczytem. Jeśli to nie pomoże to wina hardware.

Trudno mi powiedzieć czy przed uaktualnieniem było O.K. ponieważ wkrótce po uruchomieniu uaktualniłem system.Miałem wrażenie,że przed uaktualnieniem w trakcie uruchamiania mniej obciążał baterię.Teraz gdy go wyłączę i włączę bardzo spada poziom naładowania.Ładuję przez zewnętrzna ładowarkę oryginalnym kablem.Podejrzewam a raczej jestem przekonany,że masz rację,że problem jest po stronie niewłaściwego monitorowania baterii dlatego dokonałem kalibracji apką Battery Calibration chociaż piszą ,że to placebo.Najgorsze jest to,że nigdy nie wiem kiedy mi się telefon wyłączy ale to zmusi mnie do częstszego doładowania.Z chęcią powróciłbym do ustawień fabrycznych ale nie wiem czy telefon wróci do stanu przed aktualizacją.

Full wipe nie robiłem bo nie wiem jak.Roota nie mam,nie znam się.Być może jest problem z plikiem stat.bat. powodującym błędne określenie poziomu baterii.Gdyby była jakaś apka która poda rzeczywisty stan baterii problem by się rozwiązał.

Wszystkie aplikacje, do kalibracji baterii, to tylko bajka. Takimi aplikacjami, możesz uszkodzić sobie baterie.

Każda aplikacja bierze dane z systemu więc koło się zatacza. Jak zrobić wipe na swoim telefonie znajdziesz na pewno w internecie. Pamiętaj tylko żeby gdzieś zachować prywatne dane bo z telefonu zostanie usunięte wszystko.

@anon44333355 Zgadzam się ale nie w pełni. Te korporacyjne i marketingowe g… które jest na najwyższych pozycjach w sklepie na pewno zrobią więcej dobrego niż złego. Ale jeśli wiesz co musisz zrobić i co robi dana aplikacja możesz znaleźć odpowiednią aplikacje. Dobrym przykładem jest właśnie plik statystyk baterii. Niestety root jest dużym ograniczeniem w takich sytuacjach.

1 polubienie

Smartfon Doogee X5
co to za chiński plastik ? Pierwszy raz czytam.
Widzisz ! Kupiłeś coś za mniej niż 400 to masz … Oddaj do sklepu.

Telefony Chińskiego pochodzenia, tak mają. Zawsze był problem z baterią, tak apropo. Lepiej sprzedać ten telefon, a kupić coś znanego.

Powrót do ustawień fabrycznych rozwiązał problem który powstał moim zdaniem po aktualizacji.Co do samego telefonu nie mam żadnych zastrzeżeń,działa b.dobrze i płynnie.Mnie osobiście potrzebny jest telefon na dwie karty sim a ten ma taką możliwość.Co do oceny tego telefonu to przed zakupem trochę poczytałem o nim,np.“DOOGEE X5 szokuje specyfikacją i ceną”.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.
http://www.gsmmaniak.pl/444098/doogee-x5-szokuje-specyfika-cena/

@ogniomistrz

JAK
MOZNA BYC ZADOWOLONYM Z 512MB RAM ?

Nie znasz ?

W tym telefonie pamięć RAM to 1 GB,karta pamięci do 32GB,procesor MediaTek MT6580
Zegar procesora: 1,50 GHz
Liczba rdzeni: 4
GPU: ARM Mali-400 MP2 500 MHz.
A więc powtarzam,jestem bardzo zadowolony,porównywałem z innymi markowymi telefonami i nie widzę różnicy w działaniu.