Doom 3 problem z instalacja


(Nordvargr14) #1

Witam.

Od kilku lat posiadam orginalną grę Doom 3 - w wersji jeszcze 3 x CD. Pod systemem XP z service pack 2 i 3 chodziła bez zarzutu.

Niedawno kupiłem laptop Dell, z systemem windows 7, ogólnie dobry sprzęt, karta hd, 8 giga ram itd.

Problem z Doom 3 polega na tym że instalacja idzie opornie, ale instalują sie dwie pierwsze płyty, na pierwszej podaje sie numer cd key, wchodzi bez problemu, jednak trzecia płyta się nie instaluje, mieli się w napędzie, i po długim czasie wyskakuje komunikat - ze plik pak003.pk4 który widnieje w pasku instalacji - jako własnie próbujacy się załadować - nie może być zainstalowany - upewnij się że plik tam jest i czy masz do niego dostęp...

Próbowałem instalować wiele razy, w zgodności z xp próbowałem ale też nie mogę - bo pierwsza płyta zaczyna instalke od pliku setup.exe, a następne od laungch - przepraszam za angielski - piszę z pamięci, i nie można instalowac osobno 3 płyt w zgodności z xp, bo trwa wizard install shield ... Nie mam pomysłu jak obejść problem :frowning:

Dodam że wszystkie trzy płytki są w stanie bardzo dobrym, prawie idealnym, zero zabrudzeń, jakieś może delikatne ryski bez wpływu na odczytanie.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


(Rufus2009) #2

Słyszałem też o takich przypadkach że płyta nawet jeżeli nie jest porysowana to może się uszkodzić. Nie spadła Ci?

Możesz też pobrać tą grę, i będzie to całkowicie legalne bo przecież płytki masz (tak mi się wydaje, jak źle myślę to niech ktoś mnie poprawi).

Pozdrawiam.


(Nordvargr14) #3

Dzięki za odpowiedź. Nie, płytka nie jest uszkodzona, nie spadła, cały czas leżała w pudełku, używałem raczej pierwszej płyty, jest konieczna do odpalenia gry, ale też nie używałem jej dużo, bo na xpeku zrobiłem sobie jej obraz aby jej nie zużywac własnie.

Nie wiem czy pobranie “pirackiej” kopii to dobre rozwiązanie - mimo że mam orginał, choć myślałem już o tym, ale jeśli jest problem jaki jest - to wolałbym już wersje z dvd a nie 3 razy cd - a nie wiem czy mam takie uprawnienia posiadając wersje 3 x Cd. :frowning:


(witek-pl) #4

Masz oryginał to nic nie stoi na przeszkodzie żeby instalować z backupa.


#5

nordvargr14 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.