Dopalenie Dell'a Optiplex'a GX520

Mam (chwilowo) taki komputer - Dell Optiplex GX520

Procesor “Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz 2.99 GHz”

RAM 0.99 GB

Potrzebuję go… trochę przyspieszyć (będę edytował… dosyć duże obrazy (dłuższy bok do 20000px) oraz filmy HD, które nie muszą chodzić bardzo płynnie, ale żeby w ogóle chodziły!)

Aktualna opcja to… jedna wielka masakra (w negatywnym sensie).

Do pisania tekstu czy Internetu OK, ale przy edycji obrazu czy filmu… tragedia.

Teraz mam pytanie: czy w kwocie 200 zł można to jakoś poprawić? Nie musi być to demon szybkości, ale żebym ze złości nie rozwalił komputera :slight_smile:

nie

Nie ma to jak konkretna odpowiedź :?

Ewentualnie dodać ramu.

Procek wolny i już, nie zmienisz go na lepszy bo p4 są wolne a twój to ostatni northwood jak podejrzewam. Prescoty miały wydłużony potok i całkowicie nie opłaci się wymiana jeżeli jest możliwa.

Ew. dokupić grafe ze wsparciem CUDA jeżeli aplkacje wspierają.

Taaa… grafę… do tej wąskiej obudowy nic nie wejdzie… a nie chcę dużo inwestować, bo składam nowy komputer, ale tak się złożyło, że potrzebuję coś na szybko. Więc zanim złożę muszę działać na tym :slight_smile:

Karta low-profile wejdzie, ale na rynku jest ich jak na lekarstwo.

Ktoś może zna jakieś?

Do tego musiałbyś zmienić kompa, minimum cztery rdzenie, i 4GB ram lub więcej do tego Vista/7 X64. Do obecnego dokup ramu o tych samych parametrach taktowanie i CL firmy Kingston (zwykle nie gryzą się z płytami i innymi kostkami) lub firmy takiej jak obecnie. Do filmów można by dokupić kartę Radeona HD, o ile płyta ma PCI-E, ale z tego co widzę to nie ma, tylko PCI to z tym nic nie zrobisz. Zobacz czy ma PCI-E, bo z tego co widzę to jedna mają wlutowany slot inne nie, lub wrzuć zdjęcia środka na forum.

Tobi, czytanie ze zrozumieniem się kłania :slight_smile: Kompa ZMIENIAM, lecz tak wypadło, że na szybko potrzebuję wykonywać takie czynności na tym badziewiu.

Nie przesadzaj z tym Vista lub Seven - to jest masakra. Oba miałem - w Viście co chwile wyskakuje prośba o jakiśtam dostęp, co chwilę się wiesza, psuje 3 razy na tydzień. W Sevenie to połowa moich programów nie działa.

Po trzech miesiącach miałem dość Visty, a po tygodniu - Sevena. Wróciłem do XP :slight_smile: Najlepszy system :slight_smile:

A płyta ma tylko i wyłącznie PCI.

To ja wiem, chodzi o to że tak dużych plików to nie obrobisz szybko nawet po dołożeniu ramu.

X64 to lepiej mieć Viste czy 7, bo XP X64 jest bardziej niekompatybilny z prog, sprzętem np karty tv, a do 4-8GB ramu trzeba mieć X64, 32 bit nie obsługuje więcej jak 2,8-3,5GB ram.

To nici z filmów w HD, grafa by tym się zajęła, proc będzie za cienki, w połączeniu z GMA na płycie.

Jak wcześniej wspomniałem, nie musi być to demon szybkości. Byle, żeby normalnie działało (aktualnie działa w połowie przypadków).