Dopasowanie płyty głównej do procesora

(Przemek Cial) #1

Mam takie pytanie, zamierzam kupić procesor i7-4930K (6 rdzeniowy) http://ark.intel.com/pl/products/77780/Intel-Core-i7-4930K-Process2M-Cache-up-to-3_90-GHz i niewiem jaką dobrać płyte główną, (do 350 zł) (mogą być z allegro). Jak by to miało jakieś znaczenie to karta graficzna która planuje kupić to GTX 760/770.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu swojego posta i opcji Użyj pełnego edytora, dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie trafi on do Kosza.

(falcon89) #3

Ceny płyt z podstawką LGA2011 zaczynają się od ok 700zł, a jeśli chcesz podkręcać to należałoby celować w wyższy pułap cenowy, trzeba też pamiętać że niektóre płyty potrzebują danych wersji biosu by obsłużyć najnowszą serię procesorów.

(Przemek Cial) #4

Chodzi o to ze ja mam określoną kase na tego kompa a wolałem brać procesor z wyżsej półki a teraz jak do tego procka płyta główna za 750 zł może sie zmieszczę :smiley:

(Lewanxd) #5

Jaką masz określoną sumę? Nie pchaj się w serwerowy socket, weź desktopowy LGA1150 (Haswell) albo LGA1155 (Sandy Bridge/Ivy Bridge). Coś wyorzystujesz ze starego PC? (np zasilacz, napędy)

(Przemek Cial) #6

Przełożyć to mogę co najwyżej nagrywarkę DVD i nic więcej. :smiley: