Dopasowanie procesora

Witam.nie dawno spalił mi się procesor ( Sempron 3000+ 1.8 MHz [*] ) szukałem takiego samego w sklepach ale nie znalazłem więc byłem zmuszony kupić nową płytę (MSI K9N NEO-F V3 nF560 ),procesor(Sempron LE-1100

AM2) i pamięć ram(1 gb).i teraz mam problem bo nie mogę w nic pograć :frowning: oraz czasem ten procek nie wyrabia komp się restartuje sam .mam pytanie do forumowiczów chciał bym dopasować procesor do tej płyty MSI K9N NEO-F V3 nF560 aktualnie jest zamontowany ten Sempron LE-1100

AM2 1.9 MHz.wiem ze mogę podpiąć Athlona 64, Semprona, Athlona 64 FX, Athlona 64 X2 Dual-Core tylko nie wiem który będzie najlepszy.chodzi mi o to aby pracowało się przyjemnie na kompie bez denerwowania się jakimiś za wiechami i resetami.no i żeby se pyknąć w jakąś gierkę.proszę was o pomoc bo za bardzo się nie znam.szukam jeszcze jakiegoś 5.1 w przystępnej cenie

a ile masz na to kaski

300-400 procek

bierz amd athlon 64 x2 5000+ ~300zł

kręci się bardzo dobrze…

5000+ czytałem gdzieś że do 3900mhz

bez problemu;d

Prędzej wina zasilacza, uszkodzonego ramu, płyty, lub jeszcze coś się przegrzewa.

Zrób testy memtestem, podaj jaki masz zasilacz i całą resztę wraz z opisem systemu chłodzenia, sprawdź temp, pomęcz kompa orthosem 3dmarkami, i patrz jak się zmieniają temp, sprawdzaj programami i dotykając do radiatorów (i sprawdź jak się grzeje zasilacz), jak masz miernik to zobacz jak będą się zmieniać napięcia.

albo włączonej funkcji w bios że jak temp procka wyniesie np. 70*C to komp się wyłącza…

Właśnie dlatego napisałem aby monitorował temp, proc typu SLE-1100 nie dojdzie do temp 70 st, jeśli chłodzenie jest sprawne.