Dopasowanie Systemu

Witam.Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru systemu Windows.Posiadam komputer o parametrach:

Procesor-Intel® Core 2CPU 4400 @ 2,00GHz

Pamięć (RAM)-1022 MB

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 8400 GS

Karta Dżwiękowa-SounMax Integrated Digital HD Audio

Zdaję sobię sprawę że nie jest to nowy komputer zakupilem go kilka lat temu w Vobisie orginalnie miał System: Windows Vista 32 MB.

Bardzo zalerzy mi aby komputer pracował sprawnie i nie sprawiał problemów będę go wykorzystywał zarówno do #Pracy# jak i #Rozrywki# np Gry , Filmy , Muzyka itp

Proszę swoje opinie popierać argumentami ponieważ nie jestem fachowcem w dziedzinie informatyki a zalerzy mi na jak najszybszym uruchomieniu tego komputera i zaopatrzenie go w jak najleprzy dla niego system. :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :slight_smile:

PS. Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile: :smiley:

Przy tej ilości pamięci nic innego prócz XP nie widzę.

Jeśli Vista działała ci wolno… to radzę dokupić 1GB RAM, jeśli wolisz zmienić system to Vista czy Win 7 to tak samo będą działać (mniej więcej). XP będzie działał lepiej, ale jest to już stary system, z wieloma dziurami. Zamiast zmieniać system, który jest ok, zainwestowałbym by mieć do 3GB RAM - powinien przyśpieszyć (cenowo wyjdzie podobnie, a może i taniej)

Właśnie tego nie rozumiem przy zakupie komputera Zainstalowali mi Vistę ale to chyba nie było dobrym rozwiązaniem skoro mam 1 GB Ram

do windows 7 to conajmniej 3gb ramu,do 1gb nie ma nawet co instalować siódemki lub visty,dokup 2gb i instaluj który chcesz,oczywiście oprócz XP;/

kamilek030190xd głupoty gadasz że Windows 7 potrzebuje aż 3GB Ram ja mam 1024 i instalowałem Windows 7 i chodziła dość szybko lepiej jak Vista. Więc kolego Amator92 dokup jeszcze 1GB i instaluj Windows 7 będzie płynie śmigać bo Windows 7 jest mniej zasobożerna jak Vista.

miałem wszystkie te systemy i je testowałem z róznymi ilościami pamięci więc mi nie mów:)

Zgadzam się, jeszcze niedawno na starszym kompie miałem 1.5GB pamięci i zainstalowaną 7 32bit, która pobierała 700-800mb pamięci z programami w tle i wszystko chodziło bardzo płynnie.

aj chłopaki,sprawdźcie sami czas uruchamiania się systemu z poszczególną ilością pamięci RAM na windows 7. czas gotowości do pracy po pokazaniu sie pulpitu(nawet na “czystym” systemie). wydajność gier,nawet w klatkach na sekunde:)

W Windows 7 miałem problem z Grami np Call of Duty 4 Modern Worfare zacinał się CS 1.6 Pingi skakały nienaturalnie więc na tym sprzęcie raczej nie będzie 7 chyba że dokupie Ram.Ale do pracy biurowej z wymienionymi akcesoriami Windows 7 się nadaje.

dokup ram wiadome że obecnie masz 1GB Ram do na gierkach nie pojedziesz, albo instalka XP-eka Ci zostaje

Czyli zostać przy Viście tylko Ram dołożyć??? btw Gdzie mogę sprawdzić jakiego rodzaju mam kości Ram bo wiem że są różne rodzaje…

pamięć na 100% masz DDR2 bierz 2gb lub 1gb w jednej kości 800mhz PC2-6400

A jaki może być koszt ???

2gb koło 130zł w jednej kości a 1gb mniej więcej 60-70zł,kości samunga,kingstona lub goodram

A jak mogę się upewnić czy żeczywiście mam kość DDR2

program ewerest,zakładka płyta główna>SPD i typ pamięci http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html

kamilek030190xd Dzięki za pomoc To zostanę przy Viście i będę dążył do dokupienia Ram-u. A tak z czystej ciekawości jaki ty masz system na PC ?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

windows 7 x86(32bit) 4gb ramu ale wykorzystane 3.50gb bo system 32bitowy

A to słyszałem że system 7 32 Bity nie widzi więcej niż 3 GB Ram ale mogę się mylić. Czyli Vista 32 Bity też nie zobaczy mi 4 GB Ram ??

Dodane 15.12.2010 (Śr) 0:59

Aha i jeszcze mam takie pytanie Vista zajmuje mi już 23GB na Dysku czy to normalne i nie będzie żadnych problemów z systemem ??