Dopasowanie zestawu,prośba o pomoc


(Grzebcio3) #1

Witajcie,

Dopasowałem sobie zestaw,gdyż wymieniam komputer który jest z 2007 roku. Wybrałem to wszystko z jednego sklepu gdyż będę składał sam. Przyjmuje wszystkie poprawki,jeśli coś już jest stare,coś źle wybrałem albo jest nieopłacalne,to proszę mnie poprawić,najlepiej z jednego sklepu,albo dobrać zestaw do 2000zł +/- 50zł.

Komputer będzie używany do multimediów,renderowanie (najbardziej) nagrywanie,gry,filmy. Zależy mi na dużej mocy obliczeniowej procesora,gdyż również chce prowadzić livestreamy w 720p (HD). Koniecznie dysk 1 TB. Procesor najlepiej AMD, co najmniej 4 rdzeniowy i karta graficzna,najlepiej 256bit szyny pamięci. To wszystko co ma być,reszta do dyspozycji. Wymieniam wszystko,nagrywarka,obudowa itp.

PYTANIE: Wybrać platformę AM3 czy już AM3+ jeśli chodzi o AMD?

Procek:

http://www.proline.pl/?p=AMD+X4+II+965+AM3+B [AM3]

albo

http://www.proline.pl/?p=AMD+FX-4100 [AM3+]

Płyta główna:

http://www.proline.pl/?p=MSI+990XA-GD55 [AM3]

albo

http://www.proline.pl/?p=ASUS+M5A78L%2FUSB3 [AM3+]

Pamięc RAM:

Dysk:

Karta graficzna:

Zasilacz:

http://www.proline.pl/?p=AER+VS-600+600W [Mam Chiefteca 500W,praktycznie nowy,więc jak 500W wystarczy,to mogę nie zmieniać]

Obudowa:

Nagrywarka:


(wesolek87) #2

Witaj.

Myślę, że pierwsza płyta główna jest przesadna. Druga już lepsza. Ogólnie jestem zwolennikiem dobrego sprzętu, ale nie lubię płacić za to czego nie będę używał.

Dla przykładu: po co ci 4 sloty na pamięć skoro kupisz dwie kostki lub po co dwa sloty na grafikę skoro zapewne na jednej się skończy… Przemyśl i kup to z czego będziesz korzystał.

Patrz na mój podpis - wybrałem taniutką płytę MSI, która jednak robi to co do niej należy, a przy tym jest całkowicie wykorzystana.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznacz na lepszy zasilacz (albo dorzuć do Radeona 6950). Coś bardziej markowego by się przydało, żeby później nie było rozczarowania.

Pozdrawiam.

E: Jeśli chodzi o samą grafikę to wydajniejszy (i czasem tańszy) powinien być GeForce 650Ti. -> http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5314933


(djosdanielos) #3

pomyśl nad tym procesorem http://www.proline.pl/?p=AMD+FX-8320 do twoich zastosowań w sam raz ,nowe FX są bardziej udane w porównaniu do poprzednich i cena nie jest wygórowana

a zasilacz zostaw ten co masz


(falcon89) #4

Jeśli chodzi o napęd to

Nie wiem czy to pojedynczy przypadek ale napęd może halsować (na newegg.com jest trochę opinii które to potwierdzają http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16827151256)

Grafikę weź HD7850