Dopuszczalna częstotliwość odświeżania monitora?

djzon , zerknij tutaj

http://www.sony.pl/hub/600hz-tv-i-200hz-tv-porownanie

na poziomie 600 Hz i czas reakcji 0,001 ms

czasem na wp też piszą bzdury, poza tym to co skopiowałeś dotyczy plazmy

To może korzystając z twojego poziomu wiedzy, powiedz mi jak te fachowe relacje mają się do zmęczenia wzroku przy monitorze CRT z 85 Hz odświeżaniem. :?

Zrozum to, że to jest zupełnie inna technologia i że odświeżanie ma zupełnie inne znaczenie przy obydwóch technologiach.

Przede wszystkim, reklama ta dotyczy TELEWIZORA, a nie monitora komputerowego. Zastanów się, czy ty aż tak szybko jeździsz kursorem po ekranie? A te parametry mają jakieś znaczenie, ale do pewnej granicy. Ekrany LCD nie migają, tutaj częstotliwość odświeżania ma wpływ jedynie na płynność obrazu.

z tego co się orientuje to przy 60Hz monitor wyświetli 60 klatek na sekundę, przy 75Hz 75 klatek a przy 600Hz może wyświetlić te 600 klatek…

i tak człowiek nie dostrzeże tych klatek wszystkich no ale różnicę pomiędzy 100Hz a 600Hz widać i robi wrażenie :wink:

Dla tych co nie czytali poprzedniego mojego postu:

http://www.sony.pl/hub/600hz-tv-i-200hz-tv-porownanie

Tu nie chodzi o to żeby było widać, ale żeby uzyskać płynność poprzez klasyczną interpolację, czyli dodanie sztucznie wygenerowanych klatek pomiędzy prawdziwe.

Na podróbkach monitorów(mimo zapewnień, że mają 200 Hz) tego nie zauważysz ale naprawde wysokiej klasy napewno dostrzeżesz różnice.

co ci da 200Hz skoro ludzkie powyżej 24 czy 25 klatek na sekundę nie zauważy różnicy

Jak nie zauważy? To jest mit z tymi 24-25 fps. Odpal jakąś dynamiczną grę (np q3) i ogranicz do 25 fps. Widać klatkowanie. Nawet przy 50 fps obraz nie jest płynny. Osobiście dla mnie płynnie jest w okolicach 80fps.

25 jest wartością graniczną dla oka. Wszystko powyżej polepsza odbiór. Powtarzam ciągle, że większe odświeżanie w LCD służy usunięciu efektu smużenia a nie migotania.

Smużenie jest widoczne od czasu matrycy i tutaj częstotliwość odświerzanie nie ma nic do rzeczy. Może być 100 Hz i matryca z czasem 20ms i będzie smużyć. Częstotliwość poprawia płynność ruchu.

w crt obraz jest wyświetlany w liniach, a w LCD piksele. do tego kwestia migotania.

A piksele to niby w co są ułożone? W kwadraty? Tak samo w CRT, jak i w LCD i wyświetlaczach plazmowych, ekran składa się z prostokątnych pikseli, które składają się z 3 subpikseli: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Piksele te ułożone są obok siebie i nad sobą, tak więc tworzą linie.

Poszczególne typy wyświetlaczy różnią się sposobem wyświetlania tych pikseli. W CRT źródłem pikseli jest działo elektronowe, w LCD ciekły kryształ podświetlony od spodu świetlówkami albo diodami LED (w najnowszych telewizorach), a w plazmach w subpikselach znajduje się gaz, pobudzany do świecenia w odpowiednim kolorze poprzez jonizację.