Doradzcie mi jakiś telewizorek

No mam taki mały problem … babci padł tv :lol:

Pomyślałem że pasowałoby kupić jakiegoś eLCiDi z tym że … przeszedłem się dziś po sklepach i jak zwykle wychodzi na to że najtaniej …na allegro :smiley:

Sam tv ogladam raz na miesiąc , nie znam sie za bardzo na tym , nie wiem jakie marki mają większą awaryjność ,na chwilę obecną tv byłby podłączony do anteny, kiedyś będzie trzeba dekoder bo mają przechodzić na cyfrowy ale (chyba) wszystkie tv obecnie mają ‘to’ wejscie ? :stuck_out_tongue_winking_eye: Może ktoś mi coś doradzić ? dobrze by było jeszcze gdyby miał możliwość powieszenia na ścianie 1000zł max , wiadomo im taniej tym lepiej ale nie chce brać bubla :wink: 22cale myśle byłyby ok …

Ja proponuję taki ma wbudowany cyfrowy tuner oraz posiada full hd w razie gdyby kiedyś mogło się przydać.

cyfrowy tunner czyli w razie w można podłączyć talerz bez dekodera ?

Dodane 21.06.2010 (Pn) 15:49

Znalazłem ten sam model na innej aukcji gdzie jest zdjęcie tyłu http://sklep.brawocom.pl/foto/M700/2333 … 480%5d.jpg i wychodzi na to że nie da sie go powiesić na ścianie bez dodatkowych uchwytów :<

http://allegro.pl/item1072317835_samsun … mpeg4.html

  • talerz zawsze możesz podłączyć ale w/g tego co pisze to ten telewizor ma już wbudowane dekodery

MPEG2, MPEG4 i do odbioru za kilka lat / 2012 / naziemnej tv. cyfrowej wystarczy zwykła antena analogowa / taka jak do tej pory tylko dokładnie ukierunkowana / - nie będzie potrzebny żaden dekoder oraz inna antena :slight_smile:

Odnośnie : http://sklep.brawocom.pl/foto/M700/2333 … 480%5D.jpg

  • brak danych.

Najważniejsze aby za kilka lat nie dokładać i miał MPEG2, MPEG4.

Miało być MPEG2 - było na testach, jest MPEG4.

Warto mieć jedno i drugie ponieważ nie wiadomo co jeszcze nasi wymyślą :wink:

W niektórych regionach już jest naziemna tv. cyfrowa, musisz sprawdzić…

hm znalazłem inna aukcje napisali że mozna go powiesić na ścianie , ci z tej aukcji napisali mi że trzeba do KAZDEGO tv mieć wieszak hmm myslalem ze to tak jak w moim monitorze do kompa poprostu muszą być wciecia w obudowie z tylu … to może ktoś by mi mógł podać wieszak 100% pasujący do tego modelu nie trzeba jakiejś wymodzonej konfiguracji , powinien jak najmniej odstawać od ściany raczej…

Nie wcięcia tylko masz otwory do których przykręcasz wieszak. A wieszak choćby taki

Zaprzeczasz samemu sobie, poza tym nie ma czegoś takiego jak antena cyfrowa czy analogowa. Antena może być naziemna albo satelitarna. Za pomocą każdej z nich można odbierać programy analogowe i cyfrowe (jeszcze kilka lat temu na satelicie był dostępny za darmo analogowy TVN).

To nie ma żadnego znaczenia. Nie będzie wymagany taki silny sygnał (prawdopodobnie w wielu antenach szerokopasmowych ze wzmacniaczem trzeba będzie wymienić płytkę w antenie ze wzmacniacza na symetryzator i zastąpić wtyczkę z zasilaczem zwykłą wtyczką), ale i nadajniki będą mieć mniejszą moc.

Żeby podłączyć do telewizora talerz (satelitarny z konwerterem, obiadowego nie podłączysz), musisz mieć tuner satelitarny, a takie zwykle nie są montowane w telewizorach - tak więc do odbioru TV z satelity i tak będziesz potrzebował zewnętrznego dekodera. Natomiast jeśli telewizor ma tuner TV naziemnej MPEG-4, za kilka lat (kiedy telewizja naziemna przejdzie na nadawanie cyfrowe) nie będziesz musiał podłączać dodatkowego dekodera do telewizji naziemnej.

Jeśli chodzi o “to wejście” to pewnie chodzi o HDMI, czyli cyfrowy odpowiednik eurozłącza. Potrzebne jest do przesyłania obrazu w jakości HD.