Doradzenie w Kupnie Karty Graficznej i Procesora

Siemka! A więc chciałbym się spytać czy mi pomożecie wybrać “upgrade” do mojego komputera, chodzi w szczególności o procesor. Moja Płyta to MSI A75MA-P35, grafika Nvidia Geforce GT220, procesor AMD A4-3300 APU with Radeon™ HD Graphics 2.5GHz, wbudowana pamięć RAM 6GB, system Windows 10 Pro 64bit, mój fundusz wynosi ok. 500-600 zł i bardziej mi zależy na używanych częściach, wiadomo, tańsze. chciałbym, żeby komputer nadawał się jak i do grania jak i do pracy, jestem zaczynającym youtuberem i przy renderowaniu nie mogę nawet myszką ruszyć, a w Minecraft mam ledwie 50FPS na najniższych ustawieniach. Kupiłem GTA5 i strasznie klatkuje do tego nie widać tego po czym jeżdżę, wiecie “znikające tekstury”. Błagam o pomoc, jeśli jeszcze coś by się udało to lepsza karta graficzna, bo kurczę w Wieśka 3 też bym sobie pograł.

Nic na tej płycie nie ugrasz.
https://pl.msi.com/Motherboard/support/A75MAP35#support-cpu

Cała platforma do zmiany, jeśli chcesz grać.

Kurczę… no szkoda a jaką płytę mi byś polecał taką używkę do 200 zł?

Sama płyta nic nie da. Musi iść w parze z procesorem i pamięcią.

MSI B150M Bazooka - 199zł:
http://allegro.pl/msi-b150m-bazooka-s-1151-ddr4-hdmi-sata-express-fv-i6945219679.html
Pentium G4600 - 300zł:
http://allegro.pl/procesor-intel-pentium-g4600-3-60ghz-3mb-2-rdzenie-i6938139924.html
2x4GB 2400MHz CL15 DDR4 320zł:


GeForce GTX 1050ti 4GB 685zł:

To jest minimum, jeśli chcesz pograć w gry AAA. Trzeba też poprosić sprzedawcę o aktualizację BIOSu płyty lub samemu pożyczyć od kogoś procesor Skylake i to zrobić.
Chociaż pisząc, że chcesz obrabiać video i streamować, to należałoby się dorzucić 250zł i wziąć Ryzena 3 1200 plus płytę B350.

To wszystko też pod warunkiem, że masz jakikolwiek rozsądny zasilacz, bo jeśli nie, to kolejne 150-170zł.

1 polubienie

Do pracy i streamowania moje rozwiązanie się nie nada, ale jak chcesz móc grać w Minecrafta i GTA V to najtaniej wyjdzie ci kupienie Xboxa 360. Używkę razem z grami na płytach w cenie 600zł powinieneś na OLX znaleźć, jeżeli upierasz się nad PC jednakowoż to na tym co masz już nic nie osiągniesz - wymiana sprzętu i dopiero zadziałasz.

1 polubienie

Dziękuję bardzo za pokazanie, warto może jeszcze jakiś dysk SSD do tego dodać bo mam tylko u siebie dysk HDD 900GB, mam też małą obudowę zmieszczą się do takiego czegoś nwm…jak 2 monitory 1920 × 1080 przykładowo.

Ziomek? Mówię, że chcę komputer, w domu mam 2 xboxy 360 i tyle w zupełności mi wystarczy chce się zagrywać online, a nie płacić ogromne sumy za X Live, moi znajomi są chętni do zagrania w mc razem, a na Xboxie nic z tego nie będzie, już bardziej się opłaca PS3 kupić niż Xboxa.

A wiedziałeś że w domu mam słonia w karafce i muchę na łańcuszku? No właśnie - nie wiedziałeś i ja też nie wiedziałem że masz 2 Xboxy360 w domu (swoją drogą na cholerę ci dwa Xboxy?). Zaproponowałem rozwiązanie do grania w ramach cenowych o których mówiłeś. Swoją drogą Xbox Live nie jest aż taki drogi - 29zł miesięcznie to tyle co 2 paczki fajek więc nie przesadzajmy.

Z Xboxami…długa historia w skrócie brata oszukali i zamiast dać xone dali x360 bez możliwości zwrotu… dzięki w sumie, że przynajmniej się postarałeś, XOne dasz radę kupić już używany za 600 zł.

Jak dobrze poszperasz to może i taniej w pierwszej czarnej wersji z 500GB - należę do grupy Gracze XBox One Polska na FB i duży jest obrót sprzedawanych konsol a i ceny na prawdę sympatyczne, szczególnie po premierze XO-S i zaraz przed premierą XO-X. Ja przesiadłem się na konsole bo w domu mam Q6600, 4GB DRR2 i R7700 HD 1GB. Diablo 3 podziała i na tym się kończy mimo że kręcony i Wiedźmina 3 uruchomiłem nawet w stabilnych 20 klatkach na niskich detalach. Nie używam prawie w ogóle PCta - pracuję na MacBooku, gram teraz na X360 i XO i to mi wystarcza, dlatego z taką propozycją wyszedłem :slight_smile:

1 polubienie