[DOS] Bat z xcopy nie działa

Witam,

napisałem prostego bat’a, żeby łatwo i szybko móc robić kopię zapasową folderów Tlen’a i GG w folderze innym, niz Dane Aplikacji. Niestety skrypt nie działa, proszę o pomoc.

Nie wiem też jaki dodać przełącznik, zeby podczas wykonywania skryptu nie wyświetlał się wiersz poleceń.

@echo off

xcopy “C:\Documents and Settings\Michał\Dane aplikacji\Tlen.pl” “C:\Documents and Settings\Michał\Tlen.pl” /S/E

xcopy “C:\Documents and Settings\Michał\Dane aplikacji\Gadu-Gadu\backup” “C:\Documents and Settings\Michał\backup” /S/E

Jak nie działa? Siada sobie z nogami na stole i pluje do sufitu?

**[alex]**owi pewnie chodziło o to żebyś kod błędu podał :wink:

/s i /e nie może być w jednym poleceniu, wybierz albo samo /e albo samo /s

W konsoli wyskakuje komunikat, ze nie znaleziono plików. A wiem, że foldery nie sa puste. Nie działa nawet z jednym parametrem, czy to [/E] czy .

Zastanawiam się, czy ścieżki docelowe są poprawne. Bo zawierają nazwy folderów, które dopiero mają tam zostac skopiowane ze źródła.

xcopy /e “źródło” “cel”

Zakładając, że katalog docelowy istnieje będzie wyglądało to tak:

xcopy /e "C:\Documents and Settings\Michał\Dane aplikacji\Tlen.pl" "C:\Documents and Settings\Michał\Tlen.pl"

A jeśli katalogu docelowego nie ma?

To trzeba go wcześniej stworzyć, dynamicznie w skrypcie, przed operacją kopiowania.

ja mam inny problem mi wszystko działa tylko ja musze skopiować plik bez rozszerzenia np.: “NFS Most Wanted\Assassi\Assassi”

to pierwsze “assassi” to folder a to drugie “assassi” to plik POMOCY :frowning:

copy “ścieżka do bliku bez rozszerzenia” “katalog docelowy”

Na przykład

copy "C:\Program Files\NFS Most Wanted\Assassi\Assassi" "D:\Test"

Dzięki za podpowiedź rokko lecz to nie działa :frowning:

Sprawdzałem na żywca i działa. W czym konkretnie Masz problem? Jakiś błąd wyskakuje?

Czytając między wierszy:

konradpierzynski , ma w windows’ach włączoną opcje ukryj rozszerzenia znanych typów więc nie wie że to drugie “assassi” ma jednak rozszerzenie, więc chyba nie muszę dalej tłumaczyć czemu jemu to nie działa? :smiley:

Hehe, no rzeczywiście małe niedopatrzenie z mojej strony. Więc konradpierzynski , komenda podana wyżej będzie działać, o ile podasz rozszerzenie pliku wraz z nazwą assassi. Rozszerzeniem zazwyczaj może być CHM lub HLP.

dzięki za pomoc ale już jej nie potrzebuje

Apropo robienia kopii zapasowej poleceniem xcopy. Zawsze potrzebowałem jakiegoś programu do kopii zapasowej swoich plików na dysk sieciowy. Probowałem do tego używac xcopy i działało niby bez problemu, ale brakowało mi opcji pomijania plików, które już były w miejscu docelowym. Nie miało to znaczenia, np. przy kopiach do 1GB danych, ale przy tych co teraz robię np. 700GB to już duży problem. No i napisałem taki prosty programik, który wstawiłem na tą stronę: http://www.lanbackup.pl

Jeżeli ktoś ma czas to proszę i potestowanie i napisanie uwag.

pozdrawiam.

A propos tej strony, tam napisano: - “Program jest darmowy tylko przy wykorzystaniu niekomercyjnym.”, w związku z tym mam pytanie: Jakie może być komercyjne zastosowanie tego programu?

Fajny pomysł, mam już od kilku lat własną wersje, bardziej mi się przydaje wariant backup’owania na PenDrive. Zajmuje się jakimś projektem na kilku komputerach, w każdym lokalizacja tego projektu jest inna, na każdym mój PenDrive mapuje się pod inną literą - moja wersja wszystkie te szczegóły pamięta.

Pomysł fajny, ale jak dla mnie mało przydatny. Mi do tego celu wystarcza windowsowskie robocopy :slight_smile:

Trochę późno i nie chce mi się teraz testować, więc spytam. W instrukcji piszesz o kopiowaniu modyfikowanych plików. A co z zupełnie nowymi? Czy można pomijać np. pliki bądź podkatalogi katalogu źródłowego? Czy program usuwa pliki i podkatalogi katalogu docelowego, których nie ma w źródłowym?

I jeszcze coś takiego z ciekawości, bo Twój program ma jakieś obostrzenia licencyjne… Masz oryginalnego WinRARa? ;>

Oczywiście nowe pliki są kopowane, sprawdzane są tylko pliki o tych samych nazwach.

Apropo usuwanie plików z katalogu docelowego oczywiście można dorobic taką opcję synchronicacji, żeby obie lokalizacje wyglądały identycznie. Dorobię to.

Apropo licencji to bardziej dla żartu :slight_smile: A tak na poważnie dlatego, że używam tego w kilku firmach do archiwizacji danych z serwerów na dyski sieciowe NAS. i nie chciałem sytuacji, że ktoś z nich looknie na tą stronę i zobaczy, że zupełnie darmowy. Ale oczywiście można używac tego do woli.

Dlatego to wstawiłem na forum, że właśnie potrzebuję rożnych uwag, np. o tej synchronizacji, żeby rozbudowac program. W najbliższym czasie będzie powiadamianie mailem o wykonaniu kopii z załączonym raportem oraz kopie przez ftp.

Znowu spam :stuck_out_tongue:

Też kiedyś coś takiego chciałem napisać, ale w końcu stwierdziłem, że to byłby przerost formy nad treścią, w końcu od plików jest SO :stuck_out_tongue:

Skończyło się na tym, że podłączam dysk przenośny, odpalam swojego BATa, TrueCrypt montuje swój wolumin, na który leci backup moich dokumentów, potem wolumin jest odmontowywany i po sprawie :slight_smile: