Dość uciążliwy problem z błędami CRC

Witajcie,

mam taki oto kłopot. Otóż nazbyt często pojawiają mi się na ekranie błędy CRC (ang. Cyclic Redundancy Check – cykliczny kod nadmiarowy). Dane ze stron internetowych pobieram za pomocą dość popularnego serwisu Rapidshare, a także programu z darmową licencją, mianowicie chodzi mi tutaj o program Flashget. Zdecydowana większość danych, które pobieram, przy późniejszym ich rozpakowywaniu zawiera błędy CRC. Oczywistym jest fakt, iż można użyć danych naprawczych, które czasami są zawarte w pobranych wcześniej plikach, ale muszę szczerze przyznać, że są one absolutnie bezużyteczne. Jakby tego było mało, zdarza się, że podczas rzeczonego wcześniej pobierania danych system operacyjny Windows 7 ni stąd ni zowąd “zastyga” tuż przed samym zakończeniem pobieranego pliku, by pózniej, po upływie dosłownie kilkunastu sekund ściąganie pliku zakończyć pełnym sukcesem, jednakże jest to bardzo deprymujące. Specyfikację mojego komputera osobistego opiszę pokrótce:

System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64bit PL

Pamięć Operacyjna RAM: 2GB,

Pamięć Masowa: Dysk o pojemności 230GB marki Seagate,

Płyta Główna: Asus Striker II Formula oparta na chipsecie nForce 780i,

Karta Graficzna: EVGA Geforce 9800GTX+.

Chciałbym tylko nadmienić, iż na drugim komputerze, który posiadam - jest nim komputer przenośny popularnie zwany laptopem - dokładnie te same dane pobierane są bez występowania błędów CRC.

Sprawdź na początek pamięć programem MemTest - miałem kiedyś podobne problemy - winna była kość pamięci, po wymianie wszystko jest OK

sprawdzilem tym memtestem i wywalalo blad na bledzie, probowalem pamieci pojedynczo w roznych slotach i jedna z nich przeszla test bez bledow w jednym ze slotow, w dwoch memtest nie odpalil, musialem resetowac kompa, a w ostatnim byly bledy, wiec to raczej wyglada na plyte… a moze bios?

tiki-taki ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

tiki-taki , jeśli tamte nie przeszły testów to znaczy że RAM do wymiany :slight_smile: