Dosprn dla laserówki oraz igłówka na lpt1 na jednym kompie

Witam

mam następujacy problem :(. Chciałem umożliwić użytkownikowi drukowania z programu dosowego na laserówkę hp oraz igłówkę oki. W programie dosprn deklaruje się na jaka drukarkę ma wykonywać wydruk, tutaj ustawiłem hp laser XXX. Teraz jak drukuje z programu na port lpt1 drukuje pieknie na laser :). Teraz zastanawiam się jak ustawić drukarkę oki fizycznie podpięta do komputera pod lpt1 (bo nie ma drugiego portu) :confused: musiałaby działać pod lpt2 (nie tylko dlatego że lpt1 wykorzystuje dosprn, ale także dlatego że użytkownik pracuje na koncie z ograniczeniami XP Pro, wiem rowniez o umozliwieniu korzystania z portu lpt1 przez usera z ograniczeniami poprzez devcon.exe ale tutaj nie ma to zastosowania). Ustawiłem więc dla drukarki Oki port lpt2, następnie udostępniłem ja w sieci i zmapowalem “net use lpt2 \xxx.xxx.xxx.xxx\oki”. Teraz jak drukuje na lpt2 z programu dos’owego to wywala mi bład nie wiem jak to obejsc? Nie wiem jak okreslic port dla dosprn (bo chyba domyslnie korzysta z lpt1) jest tam opcja przechwytywania lptn ale jest niedostepna wg. instrukcji dzialala w wind starszych np. 98se. Prosze o pomoc chce by uzytkownik pod lpt1 mial dostep do jednej a na lpt2 do drugiej drukarki z programu dosowego:)

Dodane 19.10.2009 (Pn) 11:47

Problem rozwiazany !!