Dostałem dzisiaj takiego maila?

Dostałem dzisiaj takiego maila :

co o tym sądzicie ??

Kolejny łańcuszek…

Dostaję takich masę,

Tak, niemiec może kupić za swoją średnią pensje 1500l benzyny Polak 500l

http://atrapa.net/chains/paliwo.htm

Całkowicie bez sensu, nie tędy droga do obniżenia cen paliwa. Rząd powinien się zastanowić nad obniżką akcyzy która osiągnęła blisko 60% ceny paliwa, bez akcyzy benzyna kosztuje około 2 zł/litr.

Nie wiem po co ludzie wymyślają takie głupoty, przecież takich łańcuszków nigdy nie traktuje się poważnie :slight_smile:

Nie ma bracie takiej możliwości żeby rząd sie zastanowił. Będą łupić kieszenie do samego końca. Nigdy nie czytam głupawych maili w stylu łańcuszka ale w tym przypadku bojkot naszych monopolistycznych wytworów, gdzie afera goni aferę może przynieść zamierzony skutek. Już pare miesięcy tankuje w niemczech i powiem szczerze, że lepiej autko chodzi na niemieckiej E-95 niż na naszej E-98.

Co w tym dziwnego? My zwyczajnie musimy przepłacać za pseudo-paliwo.

…tzw. “benzyna” jest mieszaniną wieloskładnikową, która “powinna” posiadać określone właściwości fizyko-chemiczne - “powinna” miescić się w ściśle określonych normach… - u nas się nie mieści.

Spośród dodatkowych komponentów w naszych paliwach można znaleźć chyba tylko 4 z nich (ok 5% tego, co powinno tam być)

Jakby tego było mało w paliwie często mozna znaleźć “zamienniki” - istną tablice Mendelejewa.

Oszuści czerpią spore zyski korzystając z faktu, iż silniki benzynowe są mniej wraźliwe na jakość paliwa niż np. disle …dolewają więc co się da: wodę, oleje, smary, rozpuszczalniki, lakiery… Inni kręcą też dystrybutory tak, że tankujesz “więcej” (znajomy zatankował tak 28l do kanistra 20litrowego :twisted: ). Akcyza kolosalna, cena jeszcze większa - chciało by się tylko aby to było chociaz warte swojej ceny :evil:

Taa napewno, lepiej kupić na jakich prywatnych stacjach. Tylko jest problem - tam paliwa nie są najlepszej jakości, nawet jeżeli nie są “chrzczone” wodąitp.

Prawda, a pojedz panie na takiej chrzczonej w zime łohohoho, bez przesady… Firmy Paliwowe maja racje CENA PALIWA NIE JEST WYSOKA… to akcyza zwariowała, 1.89 zl / litr benzyny 95 jak dobrze pamietam - dane z wrzesnia + akcyza do tego i mamy 4.xx to trzeba podziekowac Panstwu a nie firmom, trzeba pamietac ze firmy paliwowe tez na tym traca i to sporo… Bo np: jakby paliwo bylo za 3 zl to o wiele wiecej osob by je kupywalo, a akcyze i tak trzeba zaplacic…

Dobrze za mam disla :stuck_out_tongue: