Dostałem inny (tańszy) towar niż zamawiałem

Witam proszę o pomoc, otóż zamówiłem na tablicy telefon przesyłka za pobraniem , telefon doszedł przesyłkę otwieram w domu a tam jakiś tablet , który ma 2 tygodnie i kosztował 200 zł w euro agd , za telefon zapłaciłem 450 więc nie mało przepłaciłem … , odrazu zadzwoniłem do gościa ale nie mogłem się dodzwonić i wysłałem mu SMS że towar się nie zgadza z zamówionym , po chwili odpisał że musiał pomylić paczki ,jest w pracy i po 21 oddzwoni , co jednak jak urwie mi się z nim kontakt ? Telefon był kupiony z tablicy , co prawda jest rozmowa na tablicy ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi że kupuje , bo wszelkie informacje wymieniliśmy przez telefon , jak się nie odezwie czy bd wgl sens iść z tym na policje ? proszę pomóżcie co zrobić ?

Czekaj, nic innego teraz zrobić nie możesz.

Tego nie wiesz, czekaj na jego dalsze kroki

mati55535 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). dostosuj swojego posta do tej zasady.

Skoro zamawiasz za pobraniem to czemu nie sprawdzisz przy kurierze ??

Oczywiście! Ja zgłosiłem oszustwo internetowe na kwotę 50 zł (wprawdzie z Allegro ale to nie ma znaczenia - liczy się sposób zawarcia transakcji - przez internet) i kasę odzyskałem.

:roll:

jeden wielki kant… trzeba było napisać na dp.tu są uczciwi ludzie raczej… sprzedaj ten tablet jak ma papiery, i kup co chcesz :expressionless:

Dodane 19.06.2013 (Śr) 20:53

jak nr tel jest zarejestrowany to można ustalić kto to jest sugeruje wycieczkę na komendę/komisariat i zgłośić oszustwo,choć lepiej od razu do prokuratury.ty się naciełeś może inni także ??? służę pomocą w zredagowniu donosu pawel.aleks@duno.pl lub 788 159 852

Dodane 19.06.2013 (Śr) 20:54

tablica .pl raczej ma ip kompa można znaleść gościa

Uspokój się, pohamuj emocje. Nie ma jeszcze wcale dowodu na oszustwo, jest chęć wyjaśnienia tematu.

Poczekaj jeszcze do tej 21 bo mógł naprawdę pomylić paczki.

Zachowaj korespondencję z kontrahentem nie usuwaj emaili.

sorki koledzy …lecz jak takie coś widzę to ręce opadają fakt, może pomyłka… ja sam wole zawsze odbiór osobisty

Nie ma znaczenia czy przez internet czy nie - oszustwo zawsze jest przestępstwem niezależnie od wartości.

W tym jednak przypadku nie ma jeszcze żadnych dowodów, że to oszustwo, może być zwykła, ludzka pomyłka.

cedar… no faktycznie niech kolega poczeka…lecz nic z tego nie będzie

Dlatego allegro jest lepszym miejscem do takich transakcji :stuck_out_tongue:

Nie baw się w żadne esemesy lub rozmowy telefoniczne!Napisz do niego maila,iż za taką a taką kwotę zakupiłeś telefon a otrzymałeś zupełnie co innego,o mniejszej wartości.W mailu powołaj się na esy. Maile,w sensie prawnym,są dowodem.

Więc tak: Koleś się nie odzywał do 21:30 więc sam dzwoniłem z kilka razy, napisał smsa że nadal nie może rozmawiać, aczkolwiek tamtą paczkę bd miał w piątek, a mi wyśle w poniedziałek i jak mi dojdzie to odeśle tablet, napisałem mu że dobrze tylko proszę jutro o kontakt telefoniczny. Gdyby był oszustem to chyba by się nie bawił w te smsy, co o tym sądzicie ?

Czekać na obiecany ruch z jego strony. Nic ze zbytecznymi emocjami.

PS. Wiesz co to interpunkcja?

@drobok

Mnie oszukano 2x na allegro, więc nie ma reguły. Raz odsyłałem sprzęt jako niezgodny z umową, to ‘nigdy nie dotarł’ (jak dzwoniłem 1 raz to gość trzymał paczkę w ręku i mi czytał co na niej napisane, dopiero przy kolejnych telefonach paczka zniknęła i rzekomo nigdy tam jej nie było- fata morgana…) a że to było chińskie /cenzura/ za 20-30 zł to szkoda mi było i na potwierdzenie odbioru i na wykłócanie sie w nieskońćzonść. Drugi raz kupiłem fartuch z allegro, to wtopiłem na własne życzenie (więc czytajcie w ramach ostrzeżenia). Zamiast od razu zamówić na aukcji to zadzwoniłem dopytać się o rozmiary- z resztą tak było napisane na aukcji. Jak się dogadałem przez telefon to od razu gość stwierdził, że wysyła, przyszła przesyłka za pobraniem, okazało się, że totalne badziewie, kawałki szmaty pozszywane ze sobą losowo, nawet się ubrać tego nie dało. Dzwonie do gościa i mu mówię co i jak, ten, że spoko, mam odesłać, przyślą nowe, przesyłki nie przyjęli, jak dzwoniłem potem to gość zmienił wersję na ‘pan nic u nas nie kupował’ i tyle.

Całe szczęście, że na takich mało kosztownych przykładach się nauczyłem, że ludzie to ch… :smiley: Teraz wszystko na piśmie, niektórzy dziwnie na to patrzą, ale trudno, kilka razy mi tyłek/portfel to już uratowało

dzwonić nie dzwonił, więc ja zadzwoniłem, ale nie odbierał, poczekam do środy góra czwartku, może przyjdzie przeysłka … czy jest możliwość że gra na “zwłoke”, miałby jakieś z tego korzyści ?

Dodane 20.06.2013 (Cz) 20:37

Postanowiłem napisać mu emaila w którym dałem do zrozumienia że chce zwrotu gotówki lub paczki którą mówił że wyśle , napisałem że jeśli się nie odezwie w ciągu kilku najbliższych dni sprawa trafi na policje.

Dodane 23.06.2013 (N) 22:34

Koleś skasował konto na tablicy, więc wszystko narazie na to wskazuje że złodziej, aczykolwiek poczekam do środy bo jutro ma niby wysłać paczkę z towarem, więc w środę powinna dojść ,teraz moje pytanie, nie ukrywam że włączyłem tableta ale że było 5 % baterii to trochę podładowałem troche sie pobawiłem i wyłączyłem jak miał jakieś 13 %, jeśli towaru nie dostane i będę zmuszony pójść na policje to mówić że używałem tabletu czy że go nie ruszałem ?