Dostałem nie taka jak powina być wersje visty

kupiłem kompa w jednym ze sklepów w moim mieście dostałem box ową wersje vista home premium gratis do komputera

lecz w wersji x64 czyli 64 bitową a zamówiłem procek intel core 2 duo E6600 który chyba nie jest systemem 64 bitowym lecz 32

więc nie wiem czy iść do sklepu zeby mi wymienili bo jeszcze nie otwierałem ??

Jeśli w sklepie dostałeś nie to co chciałeś to chyba samo sie narzuca, najprostsze rozwiązanie, najbardziej logiczna myśl itd itp to iść do tego sklepu… :?

o lol…jak c2d nie jest x64 jak jest?? :expressionless:

c2d jest w pełni systemem 32 bitowym lecz obsługuje polecenia i komenty 64 bitowe czyli mozna odpalic system 64 bitowy i programy lecz beda sie cieły i nie bedzie mozna wykozystac w pełni uokków systemu 64 bitowego wiec lepiej mieć stabilna wersje 32 bitową niż 64

to rozumując w ten sposób nie ma jeszcze procków od intela i amd w pełni 64bitowych :stuck_out_tongue:

od AMd są procki w pełni 64 bitowe a intel nie ma 64 bitowych

co ty za bzdury piszesz ??

http://www.intel.com/products/processor … _brief.pdf

obsługa sprzętu jak i oprogramowania, możliwość szerszego adresowania pamięci…

:stuck_out_tongue: a to się uśmiałem…amd i intel kożystają z emt 64 i faktycznie nie są w 100% 64bitowe

Intel® 642 Architecture Enables the processor to access larger amounts of memory. With appropriate 64-bit supporting hardware

and software, platforms based on an Intel processor supporting Intel 64 architecture can allow the use of

extended virtual and physical memory

Core Duo - jest rodziną procesorów 32-bitowych 2-rdzeniowych.

Core 2 Duo - to rodzina procesorów 2-rdzeniowych ale 64-bitowych.

Tak więc otrzymałeś dobrą wersję systemu Windows Vista. Przy zakupie mogłeś zaznaczyć, że wolisz wersję 32-bitową, pewnie nie było by problemu.

@ devil33

Nie wiem skąd ty wziąłeś te swoje informacje…

intel pentium d - wsparcie dla 64bit

core2 - wsparcie dla 64bit

celerony 775 :

http://www.intel.com/products/processor … /index.htm

a więc które Core masz na myśli ?? może mobilne z technologią centrino ??

OTy > kosz.