Dostanie sie do plikow Windowsa XP z Wina na innej partycji


(Facio3721) #1

Witam!

Wczoraj postanowiłem odchudzić sobie troszkę miejsca na dysku C no i niestety usunąłem najprawdopodobniej programem ReCleaner za dużo plików .dll :wink: Dziś rano przy uruchomieniu komputera Windows upomniał się o dwa takowe dlle, myślałem, że pomoże płytka z Winem i zwykłe uzupełnienie Windowsa, niestety kreator instalacji (już ten systemowy, nie biosowy) zatrzymał się na pół godziny na słowie "do końca instalacji pozostało 34 min" i dalej nic nie poszło. Chciałem dokończyć instalację później jednak kreator instalacji ten z biosa radził sobie normalnie, natomiast instalacja już w trybie normalnych okienek, powoduje restart, a kreator wita mnie zawsze słowami "kreator przygotowuje się do restartu systemu" i za każdym razem jak piszę tak robi. W akcie desperacji, postanowiłem zainstalować Windowsa na dysku E i stamtąd zasięgnąć trochę ważniejszych plików z dysku C z popsutego windowsa po czym sformatować partycję C (z uszkodzonym Winem) oraz E (z obecnie działającym) i zainstalować świeżego Wina na C. Jednak tu kolejny problem bo z Windowsa na dysku E nie mam dostępu do plików w Windowsie na dysku C. W związku z tym co poradzicie?

Konkretnie chodzi mi o przekopiowanie paru plików z pulpitu oraz moich dokumentów, które ukazywały się gdy jeszcze stary Windows działał.

Windows obecnie popsuty to Win XP Professional z SP3, mieści się na dysku C.

Windows obecnie działający to Win XP Professional z SP2 i mieści się na dysku E.

Od razu mówię, że wszelkie próby odpalenie popsutego Wina w trybie awaryjnym itp kończą sie resetem komputera, tak samo jak wyżej robi to kreator, przy normalnym uruchomieniu.

Co poradzicie? Jak zabrać stamtąd te pliki?


(SilberPunkt) #2

Ściągnij ISO jakiegoś Linuksa (np. Ubuntu), wypal na CD i uruchom z płytki LiveCD kompa po czym skopiuj to co potrzebujesz np. na pendrive (radzę odmontować pendraka przed wyjęciem z USB) i po sprawdzeniu czy wszystko co chciałeś się skopiowało poprawnie możesz przystąpić do reinstalacji systemu.

:roll:


(mareksolak) #3

Da sie też bez ubuntu

uruchom wystem z E ale w trybie awaryjnym > ppm na C:\ > właściwości > zabezpieczenia > (nowe okno) Administratorzy / edytuj > zaznacz Pełna kontrola > ok / zastosuj

i jak nic nie pominołeś to masz dostęp do całego dysku nawet do System Volume Information


(Facio3721) #4

@mareksolak

Zrobilem tak jak kazales, aczkolwiek w pewnym momencie nie wiedzialem co dalej :smiley: mianowicie przy tym obrazku:

dsc04391x.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

wybralem Administrator, dalej zrobilem tak jak kazales i efekt taki jest:

dsc04392m.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

wszyscy oprocz TWORCA-WLASCICIEL maja zaznaczone Pelna kontrola, jednak gdy probuje dostac sie do, z reszta nizej widac :smiley:

dsc04393w.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

i co teraz? :frowning:


(Piotrkijak) #5

Masz przydzielone uprawnienia dostępu, jak nie, to masz odpowiedź dlaczego wywala błąd.


(Facio3721) #6

No ale przeciez zmienialem ustawienia dostepu, wiec czemu jest tam blad? Ewentualnie, czy mógłbyś może coś jaśniej. No i czy da się zmienić te przydziały, żeby dostać się do tych plików na C ?


(Piotrkijak) #7

Kliknij w dodaj, wpisz swoją nazwę użytkownika, zatwierdź i wtedy zaznacz pełna kontrola. Jeżeli nic to nie da, skopiuj je spod Ubuntu- spod niego na 100% pójdzie.


(Facio3721) #8

Nazwe użytkownika z działającego Wina z partycji E tak?


(Piotrkijak) #9

Tak...


(mareksolak) #10

Mnie sie udało

po zmianie atrybutów i dodaniu uprawnień musisz jeszcze przejąć cały katalog na własność - inna sprawa że omal nie straciłem swojego konta ale udało mi sie to odkręcić


(Facio3721) #11

@mareksolak

Dzięki serdeczne :wink: Twoj sposób zadziałał :slight_smile:

teraz mam jeszcze jedno pytanie, bo teraz mam do wyboru podczas uruchamiania się Wina, dwa Winy do wyboru, jak dobrze sformatować teraz partycje, tak aby tylko jeden sie uruchamiał ?


(Piotrkijak) #12

Wystarczy tylko w boot.ini odpowiedni wpis skasować. :wink:

-- Dodane 24.01.2011 (Pn) 20:52 --

Tu masz instrukcję: edytowanie-pliku-boot-ini-systemie-windows-t5820.html


(Facio3721) #13

Czyli zeby bylas jasnosc, formatuje C i instaluje windowsa od razu, potem formatuje E (da sie sformatowac prawym przyciskiem myszy i formatuj? :smiley: czy lepiej przez biosa?) i potem edytuje boot.ini, tak jak napisales tak? :>


(Piotrkijak) #14

Formatujesz c:. wrzucasz Windowsa, modyfikujesz boot.ini i formatujesz spod systemu e:. Ot cała filozofia.


(mareksolak) #15

Zainstaluj system na C:\

spod Windows'a z C:\ formatujesz E:\

następnie start > uruchom > msconfig > BOOT.INI > Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu > po sprawdzeniu zapyta czy zmienić wpis > klikasz tak > i samo sie naprawia

  • słowem nic nie musisz kombinować

(Facio3721) #16

@marekolsak

Tak więc, zrobiłem tak jak mówiłeś, usunąłem wpis tamtego windowsa poprzez msconfig no i restartuje sobie kompa, a tu komunikat, ze komputer uruchamia się tak i tak i że mam zmienić na uruchamia normalne, tak więc zrobiłem to, znów restart i znów pokazały mi się dwa Winy do wyboru, ale zrobiłem to, co napisałeś jeszcze raz i w tej chwili wygląda to u mnie tak:

beztytuusyh.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Pytanie, tak zostawić? Czy coś zmieniać? Bo coś czuje, że Windows i tak będzie zmieniał znów na wedle swojego uznania, czyli na uruchom normalnie i znów będzie klops :wink:

Poza tym pytanie drugie, po instalacji sterownika kamery do laptopa, nie mogę wyłączyć Windowsa, w sensie, że gdy albo go wyłączam albo uruchamiam ponownie zatrzymuje się na haśle "Trwa zamykanie systemu Windows" i wisi :wink: Macie pomysł cóż to? Ewentualnie, czy warto rozpocząć temat z tym w logach?


(mareksolak) #17

Właściwie to już powinno być ok , a że nadal miałeś do wyboru 2 systemy tego wyjaśnić nie potrafie (może edycja boot.ini nie została zapisana)

  • pewnie jakiś proces scina system i logi mogą co nieco wyjaśnić (w domu to robie) jednak na obcym komputerze grzebania w rejestrze sie nie podejmuje

(Facio3721) #18

Dobra odszczekuje all :smiley: Naprawilem, zrobilem po swojemu i działa :wink: Dzięki serdeczne na pomoc =D>