Dostanie sie do plikow Windowsa XP z Wina na innej partycji

Witam!

Wczoraj postanowiłem odchudzić sobie troszkę miejsca na dysku C no i niestety usunąłem najprawdopodobniej programem ReCleaner za dużo plików .dll :wink: Dziś rano przy uruchomieniu komputera Windows upomniał się o dwa takowe dlle, myślałem, że pomoże płytka z Winem i zwykłe uzupełnienie Windowsa, niestety kreator instalacji (już ten systemowy, nie biosowy) zatrzymał się na pół godziny na słowie “do końca instalacji pozostało 34 min” i dalej nic nie poszło. Chciałem dokończyć instalację później jednak kreator instalacji ten z biosa radził sobie normalnie, natomiast instalacja już w trybie normalnych okienek, powoduje restart, a kreator wita mnie zawsze słowami “kreator przygotowuje się do restartu systemu” i za każdym razem jak piszę tak robi. W akcie desperacji, postanowiłem zainstalować Windowsa na dysku E i stamtąd zasięgnąć trochę ważniejszych plików z dysku C z popsutego windowsa po czym sformatować partycję C (z uszkodzonym Winem) oraz E (z obecnie działającym) i zainstalować świeżego Wina na C. Jednak tu kolejny problem bo z Windowsa na dysku E nie mam dostępu do plików w Windowsie na dysku C. W związku z tym co poradzicie?

Konkretnie chodzi mi o przekopiowanie paru plików z pulpitu oraz moich dokumentów, które ukazywały się gdy jeszcze stary Windows działał.

Windows obecnie popsuty to Win XP Professional z SP3, mieści się na dysku C.

Windows obecnie działający to Win XP Professional z SP2 i mieści się na dysku E.

Od razu mówię, że wszelkie próby odpalenie popsutego Wina w trybie awaryjnym itp kończą sie resetem komputera, tak samo jak wyżej robi to kreator, przy normalnym uruchomieniu.

Co poradzicie? Jak zabrać stamtąd te pliki?

Ściągnij ISO jakiegoś Linuksa (np. Ubuntu), wypal na CD i uruchom z płytki LiveCD kompa po czym skopiuj to co potrzebujesz np. na pendrive (radzę odmontować pendraka przed wyjęciem z USB) i po sprawdzeniu czy wszystko co chciałeś się skopiowało poprawnie możesz przystąpić do reinstalacji systemu.

:roll:

Da sie też bez ubuntu

uruchom wystem z E ale w trybie awaryjnym > ppm na C:\ > właściwości > zabezpieczenia > (nowe okno) Administratorzy / edytuj > zaznacz Pełna kontrola > ok / zastosuj

i jak nic nie pominołeś to masz dostęp do całego dysku nawet do System Volume Information

@mareksolak

Zrobilem tak jak kazales, aczkolwiek w pewnym momencie nie wiedzialem co dalej :smiley: mianowicie przy tym obrazku:

dsc04391x.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

wybralem Administrator, dalej zrobilem tak jak kazales i efekt taki jest:

dsc04392m.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

wszyscy oprocz TWORCA-WLASCICIEL maja zaznaczone Pelna kontrola, jednak gdy probuje dostac sie do, z reszta nizej widac :smiley:

dsc04393w.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

i co teraz? :frowning:

Masz przydzielone uprawnienia dostępu, jak nie, to masz odpowiedź dlaczego wywala błąd.

No ale przeciez zmienialem ustawienia dostepu, wiec czemu jest tam blad? Ewentualnie, czy mógłbyś może coś jaśniej. No i czy da się zmienić te przydziały, żeby dostać się do tych plików na C ?

Kliknij w dodaj, wpisz swoją nazwę użytkownika, zatwierdź i wtedy zaznacz pełna kontrola. Jeżeli nic to nie da, skopiuj je spod Ubuntu- spod niego na 100% pójdzie.

Nazwe użytkownika z działającego Wina z partycji E tak?

Tak…

Mnie sie udało

po zmianie atrybutów i dodaniu uprawnień musisz jeszcze przejąć cały katalog na własność - inna sprawa że omal nie straciłem swojego konta ale udało mi sie to odkręcić

http://w968.wrzuta.pl/obraz/aYcMeAuiJ8e/1

http://w968.wrzuta.pl/obraz/aG5yFblevZ0/2

http://w968.wrzuta.pl/obraz/49HOtLCNYEG/3

http://w968.wrzuta.pl/obraz/a9XB5nvJlOG/4

http://w968.wrzuta.pl/obraz/6JvZzFKf9dM/5

@mareksolak

Dzięki serdeczne :wink: Twoj sposób zadziałał :slight_smile:

teraz mam jeszcze jedno pytanie, bo teraz mam do wyboru podczas uruchamiania się Wina, dwa Winy do wyboru, jak dobrze sformatować teraz partycje, tak aby tylko jeden sie uruchamiał ?

Wystarczy tylko w boot.ini odpowiedni wpis skasować. :wink:

Dodane 24.01.2011 (Pn) 20:52

Tu masz instrukcję: edytowanie-pliku-boot-ini-systemie-windows-t5820.html

Czyli zeby bylas jasnosc, formatuje C i instaluje windowsa od razu, potem formatuje E (da sie sformatowac prawym przyciskiem myszy i formatuj? :smiley: czy lepiej przez biosa?) i potem edytuje boot.ini, tak jak napisales tak? :>

Formatujesz c:. wrzucasz Windowsa, modyfikujesz boot.ini i formatujesz spod systemu e:. Ot cała filozofia.

Zainstaluj system na C:\

spod Windows’a z C:\ formatujesz E:\

następnie start > uruchom > msconfig > BOOT.INI > Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu > po sprawdzeniu zapyta czy zmienić wpis > klikasz tak > i samo sie naprawia

  • słowem nic nie musisz kombinować

@marekolsak

Tak więc, zrobiłem tak jak mówiłeś, usunąłem wpis tamtego windowsa poprzez msconfig no i restartuje sobie kompa, a tu komunikat, ze komputer uruchamia się tak i tak i że mam zmienić na uruchamia normalne, tak więc zrobiłem to, znów restart i znów pokazały mi się dwa Winy do wyboru, ale zrobiłem to, co napisałeś jeszcze raz i w tej chwili wygląda to u mnie tak:

beztytuusyh.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Pytanie, tak zostawić? Czy coś zmieniać? Bo coś czuje, że Windows i tak będzie zmieniał znów na wedle swojego uznania, czyli na uruchom normalnie i znów będzie klops :wink:

Poza tym pytanie drugie, po instalacji sterownika kamery do laptopa, nie mogę wyłączyć Windowsa, w sensie, że gdy albo go wyłączam albo uruchamiam ponownie zatrzymuje się na haśle “Trwa zamykanie systemu Windows” i wisi :wink: Macie pomysł cóż to? Ewentualnie, czy warto rozpocząć temat z tym w logach?

Właściwie to już powinno być ok , a że nadal miałeś do wyboru 2 systemy tego wyjaśnić nie potrafie (może edycja boot.ini nie została zapisana)

  • pewnie jakiś proces scina system i logi mogą co nieco wyjaśnić (w domu to robie) jednak na obcym komputerze grzebania w rejestrze sie nie podejmuje

Dobra odszczekuje all :smiley: Naprawilem, zrobilem po swojemu i działa :wink: Dzięki serdeczne na pomoc =D>