Dostarczanie wiadomości GG

(squeet) #1

Problem dość nietypowy (a może typowy, ale ja się z nim nie spotkałem)

Więc jako komunikatora od września używam Konnekta. I było ok, dopóki nie zacząłem podejrzewać, że nie dochodzą wiadomości, które zostały napisane wtedy, kiedy mam wyłączony komunikator…

I rzeczywiście, po testach z kilkoma osobami okazało się, że takowe wiadomości niestety, nie dochodzą :frowning:

I aby było śmiesznie, dotyczy to tylko protokołu Gadu-Gadu. I to zarówno w Konnekcie, jak i w poczciwej wersji 6.1 - pisane wiadomości przeze mnie nie dochodzą, ja nie otrzymuję żadnych, gdy komunikatory są wyłączone. Nie ma takiego problemu w sieci tlen.

Dodam, że niedawno zainstalowałem sp2 do Windowsa XP, lecz zaporę mam wyłączoną tam.

Czy ktoś może miał taki problem albo ma jakieś pomysły, co do rozwiązania go?

(boczi) #2

Używam tlena i mam jakąś wtyczkę, moduł z za’ha’dum tools, który mówi mi, że wiadomość została niedostarczona.

Wyłączyli przetrzymywanie wiadomości offline na czas świąt, by serwery im nie zamuliły (zarabiają krocie i jeszcze takie “oszczędności”…).

Myślałęm, że od 27 grudnia już można normalnie wysyłać, ale jednak nie. Znowu to zawiesili.

Zobacz news pt. Wyłączone wiadomości offline na http://komunikatory.wiadomosc.info/ .

(Bjkaras) #3

Tu masz odpowiedz http://opisy-gg.com/news.php?id=42

(Hitman42) #4

Często to sie zdarza :stuck_out_tongue:

(squeet) #5

Wybaczcie panowie… ale też wymyślili :expressionless:

A jak ktoś składał życzenia wszystkim, to co?

Teraz do mnie dotarło, że połowa ludzi z listy uważa, że o nich zapomniałem :expressionless:

Cały ranek spędziłem na przegrzebaniu całego systemu…

Kurcze, żadna sieć nie robi takich rzeczy jak GG

Dziękuję panom za informację, o której de facto powinienem wiedzieć…

Temat do zamknięcia

(fiesta) #6

Takie posunięcie uważam za chwyt poniżej pasa, żaden komunikator nie stosuje tego typu posunięć. O braku poszanowania klienta świadczy również fakt braku poinformowania swoich klientów w formie wyskakującego okienka lub info w oknie reklamowym.

(iGreq) #7

Zarząd GG ma wszystko głęboko gdzieś

To teraz my powinnismy mieć ich

Masowe przejscia z protokołu GG (nie zmiana samego programu) powinna zmusić TYCH ludzi do szanowania userów, bo to co wyprawiają to żenada.

(squeet) #8

Ale właśnie chodzi o to, że nawet jak zmieniasz aplikację, to niejako jesteś zmuszony do korzystania z transportu do GG, ponieważ… praktycznie wszyscy znajomi mają swoje konto GG (w 90% GG to ich jedyne konto, bez o2, wapstera, jabbera, ISQ…)

Tak więc jeśli chcesz sobie porozmawiać ze znajomymi, no to siłą rzeczy - musisz posiadać konto na GG. Chyba, że znajdzie się frustrat, który zacznie krucjatę przeciwko GG :hmmm:

(lazikar) #9

Jednak sa włączone bo dostałem teraz wiadomość które wysłałes mi o 10. :slight_smile:

(squeet) #10

U mnie dalej kaszana…

(boczi) #11

To było pisane do Twojego konta na Tlenie, nie na GG. :slight_smile:

(Rudyszympans) #12

U mnie w tlenie też gg padło… mam taki pomysł… może by zablokować pobieranie gadu-gadu w dobreprogramy.pl i włączyć przekierowania na tlen.pl?? :smiley:

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 14:25

Ale joke. Zadziałało. Powiem jak ja to u mnie zrobiłem żeby tlen śmigał.

Otóż.

Instalujemy GG 7.0 [licho wie czy to ma jakiś wpływ na działanie, ale ja tak zrobiłem ;p]. I logujemy się na naszym koncie w GG. [zakładam, że konto w GG się uruchamia, a w tlenie się nie loguje]. POtem robimy się w GG niedostępni i wedle wszelkich założeń taktycznych powinniśmy w tlenie bezproblemowo się połączyć…

Ja wysłałem do nich maila, to może moje szerokie kontakty towarzyskie podzialaly gdzie trzeba ;p

Powodzenia.

(lazikar) #13

Mimo to i od jezcze innej osoby na gg dostałem.

A moze tlen juz sam nie wiem bo mam razem :slight_smile:

(squeet) #14

Pewnie tlen…

No niestety, dalej kiszka - pozostaje nam czekać na oficjalny komunikat ze strony GG. Chyba napiszę do nich maila…

(S E B A11) #15

Może i tak Fiesta ale mają do tego prawo ponieważ, nie płacimy za gg…GG utrzymuje sie z reklam… Choć chyba na obecną chwile wiadomości offline sa uruchomione… Wczoraj odpalam gg a mi życzenia z 26 doszły także możliwe, że już jest ok…Chyba, że tylko na chwile włączyli…

Choć nie ukrywam, że byłbym ucieszczony gdyby to pounięcie poprawiło stabilność gg bo z tym mam ciągle problemy :slight_smile:

(fiesta) #16

Wiem o tym bo taka jest licencja programu, co wcale nie przeszkadza w tym aby zamiescić w tym miejscu stosowną informację.

W ten oto sposób łamiesz warunki umowy licencyjnej, na którę się zgodziłeś instalując program :!: :!: :!:

(squeet) #17

No to wstałem dzisiaj rano - i dostałem wiadomości z wtorku:|

Więc wykonałem szybki test i okazuje się, że wiadomości offline zostały przywrócone :smiley:

Zobaczymy, na jak długo :expressionless:

(Rudyszympans) #18

A ja ku mojemu zszokowaniu dostałem odpowiedz :shock: :lol:

Jeśli komuś coś to pomoże… ;>

(squeet) #19

:hahaha:

No też mi coś :expressionless:

(S E B A11) #20

Może i masz racje. Ale skoro po wpisaniu w googlach banner killer jest pełno możliwości ściągnięcia i admini z tym nie walczą to chyba nie jest zbrodnią stosowanie tego? Co nie jest zakazane jest dopuszczalne, ja tak to rozumiem.

A tak swoją drogą mam tego banner killera z powerGG :slight_smile: