Dostarczanie wiadomości GG

Problem dość nietypowy (a może typowy, ale ja się z nim nie spotkałem)

Więc jako komunikatora od września używam Konnekta. I było ok, dopóki nie zacząłem podejrzewać, że nie dochodzą wiadomości, które zostały napisane wtedy, kiedy mam wyłączony komunikator…

I rzeczywiście, po testach z kilkoma osobami okazało się, że takowe wiadomości niestety, nie dochodzą :frowning:

I aby było śmiesznie, dotyczy to tylko protokołu Gadu-Gadu. I to zarówno w Konnekcie, jak i w poczciwej wersji 6.1 - pisane wiadomości przeze mnie nie dochodzą, ja nie otrzymuję żadnych, gdy komunikatory są wyłączone. Nie ma takiego problemu w sieci tlen.

Dodam, że niedawno zainstalowałem sp2 do Windowsa XP, lecz zaporę mam wyłączoną tam.

Czy ktoś może miał taki problem albo ma jakieś pomysły, co do rozwiązania go?

Używam tlena i mam jakąś wtyczkę, moduł z za’ha’dum tools, który mówi mi, że wiadomość została niedostarczona.

Wyłączyli przetrzymywanie wiadomości offline na czas świąt, by serwery im nie zamuliły (zarabiają krocie i jeszcze takie “oszczędności”…).

Myślałęm, że od 27 grudnia już można normalnie wysyłać, ale jednak nie. Znowu to zawiesili.

Zobacz news pt. Wyłączone wiadomości offline na http://komunikatory.wiadomosc.info/ .

Tu masz odpowiedz http://opisy-gg.com/news.php?id=42

Często to sie zdarza :stuck_out_tongue:

Wybaczcie panowie… ale też wymyślili :expressionless:

A jak ktoś składał życzenia wszystkim, to co?

Teraz do mnie dotarło, że połowa ludzi z listy uważa, że o nich zapomniałem :expressionless:

Cały ranek spędziłem na przegrzebaniu całego systemu…

Kurcze, żadna sieć nie robi takich rzeczy jak GG

Dziękuję panom za informację, o której de facto powinienem wiedzieć…

Temat do zamknięcia

Takie posunięcie uważam za chwyt poniżej pasa, żaden komunikator nie stosuje tego typu posunięć. O braku poszanowania klienta świadczy również fakt braku poinformowania swoich klientów w formie wyskakującego okienka lub info w oknie reklamowym.

Zarząd GG ma wszystko głęboko gdzieś

To teraz my powinnismy mieć ich

Masowe przejscia z protokołu GG (nie zmiana samego programu) powinna zmusić TYCH ludzi do szanowania userów, bo to co wyprawiają to żenada.

Ale właśnie chodzi o to, że nawet jak zmieniasz aplikację, to niejako jesteś zmuszony do korzystania z transportu do GG, ponieważ… praktycznie wszyscy znajomi mają swoje konto GG (w 90% GG to ich jedyne konto, bez o2, wapstera, jabbera, ISQ…)

Tak więc jeśli chcesz sobie porozmawiać ze znajomymi, no to siłą rzeczy - musisz posiadać konto na GG. Chyba, że znajdzie się frustrat, który zacznie krucjatę przeciwko GG :hmmm:

Jednak sa włączone bo dostałem teraz wiadomość które wysłałes mi o 10. :slight_smile:

U mnie dalej kaszana…

To było pisane do Twojego konta na Tlenie, nie na GG. :slight_smile:

U mnie w tlenie też gg padło… mam taki pomysł… może by zablokować pobieranie gadu-gadu w dobreprogramy.pl i włączyć przekierowania na tlen.pl?? :smiley:

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 14:25

Ale joke. Zadziałało. Powiem jak ja to u mnie zrobiłem żeby tlen śmigał.

Otóż.

Instalujemy GG 7.0 [licho wie czy to ma jakiś wpływ na działanie, ale ja tak zrobiłem ;p]. I logujemy się na naszym koncie w GG. [zakładam, że konto w GG się uruchamia, a w tlenie się nie loguje]. POtem robimy się w GG niedostępni i wedle wszelkich założeń taktycznych powinniśmy w tlenie bezproblemowo się połączyć…

Ja wysłałem do nich maila, to może moje szerokie kontakty towarzyskie podzialaly gdzie trzeba ;p

Powodzenia.

Mimo to i od jezcze innej osoby na gg dostałem.

A moze tlen juz sam nie wiem bo mam razem :slight_smile:

Pewnie tlen…

No niestety, dalej kiszka - pozostaje nam czekać na oficjalny komunikat ze strony GG. Chyba napiszę do nich maila…

Może i tak Fiesta ale mają do tego prawo ponieważ, nie płacimy za gg…GG utrzymuje sie z reklam… Choć chyba na obecną chwile wiadomości offline sa uruchomione… Wczoraj odpalam gg a mi życzenia z 26 doszły także możliwe, że już jest ok…Chyba, że tylko na chwile włączyli…

Choć nie ukrywam, że byłbym ucieszczony gdyby to pounięcie poprawiło stabilność gg bo z tym mam ciągle problemy :slight_smile:

Wiem o tym bo taka jest licencja programu, co wcale nie przeszkadza w tym aby zamiescić w tym miejscu stosowną informację.

W ten oto sposób łamiesz warunki umowy licencyjnej, na którę się zgodziłeś instalując program :!: :!: :!:

No to wstałem dzisiaj rano - i dostałem wiadomości z wtorku:|

Więc wykonałem szybki test i okazuje się, że wiadomości offline zostały przywrócone :smiley:

Zobaczymy, na jak długo :expressionless:

A ja ku mojemu zszokowaniu dostałem odpowiedz :shock: :lol:

Jeśli komuś coś to pomoże… ;>

:hahaha:

No też mi coś :expressionless:

Może i masz racje. Ale skoro po wpisaniu w googlach banner killer jest pełno możliwości ściągnięcia i admini z tym nie walczą to chyba nie jest zbrodnią stosowanie tego? Co nie jest zakazane jest dopuszczalne, ja tak to rozumiem.

A tak swoją drogą mam tego banner killera z powerGG :slight_smile: