Dostawca internetowy Orange?

Cześć! Zastanawiam się nad zmianą usługodawcy internetowego, albowiem moja obecna prędkość nie jest powalająca, a kończy mi się właśnie umowa. Myślałem o internecie stacjonarnym Orange  do 80 Mb/s - obecnie w cenie 39,90, opłaca się?  Obecnie korzystam z usług świadczonych przez tego usługodawce  http://dyrcz.net/…  Mieszkam na terenie Zawoi, jak to u mnie będzie z tą prędkością w Orange? Sprawdzałem na ich stronie “pójdzie” mi internet od nich do 80Mb/s, ale orientuje się ktoś jaka jest rzeczywista osiągalna prędkość na tymże obszarze?  

Jak na stronie pisze że 80Mb/s to na 90% tak będzie, ale możesz do bok zadzwonić.

Mi pisało 80 Mb/s, konsultantka przez telefon też mówiła o 80 Mb/s, a mam 40 Mb/s (mieszkam jakieś 600 m od centrali).

Ale to nie do końca za 39,90zł Masz w Orange telefon stacjonarny i płacisz za niego?? Jak nie to musisz pamiętać o utrzymaniu łącza + 29,24zł :slight_smile:

 

Opcja jest DO, czyli może być to połowa, albo 80 % z tych 80 Mb/s. Wszystko zależy od jakości linii telefonicznej i odległości od centrali.

Może być tak, że załapiesz się jedynie na prędkości DO 10 Mb/s. lub DO 20 Mb/s.

Musisz też posiadać telefon w orange. Bez tego będziesz musiał płacić za utrzymanie linii.

 

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle że u moich teściów na wsi jest informacja że max szybkość jest do 10mb, jak przyszli panowie z Orange instalować to po sprawdzeniu i spingowaniu łącza mówili że max 6mb i powinno być stabilnie… w praktyce teściowie mają 1,5-2mb, ping z rozrzutem 8-400ms, niestabilne łącze i kiepskie WiFi. Livebox był już wymieniany, w tej chwili mają już 2 albo 3 egzemplarz Livebox 2.0 czyli winę ponoszę kable, a tego już niestety nikt nie wymieni, a konstrukcja umowy nie gwarantuje żadnej minimalnej prędkości a maxymalna jest tylko pułapem do którego możesz dojść. Proponuję zawrzec umowę przez internet i jak będzie kiepsko działało to możesz ją zerwać przez 10 czy tam 14 dni jak działanie nie spełni Twoich oczekiwań.

Od kiedy orange uruchamia usługę w takich terminach? :stuck_out_tongue_winking_eye: