Dostawca internetowy zamiast Orange

Wypowiedziałem umowę Orange, która kończy się w tym miesiącu. Szukam alternatywnego dostawcy. Z Netii powiedzieli, że nie mogą mi zapewnić internetu po ADSL, gdyż nie widzą mojego domu w systemie. Alternatywą jest radiówka, ale ze względu na ping i koszt w stosunku do prędkości odpada. Zasięgu LTE nie mam, więc też odpada. Czy jest jakaś możliwość, aby po linii Orange móc mieć innego dostawcę internetu/telewizji/telefonu, czy jestem od nich teraz uzależniony?

 

Dodam tylko, że chciałbym mieć innego dostawcę, gdyż zmuszają mnie do korzystania z ich routera, z którym nie mogę zrobić nic. Jest co prawda panel konfiguracyjny, ale marny i nieintuicyjny. W każdej chwili mogą mi wcisnąć aktualizację oprogramowania bez mojej wiedzy. Oprogramowania wymienić się nie da. Darmowego hotspotu udostępnianego przez ten router nie mogę wyłączyć, bo opcja ta na stronie Orange wywala 404 od ok. 4 lat. No i perypetie z biurem obsługi klienta, gdzie pracują niekompetentni ludzie… Wybrałem Orange dlatego, że tylko w ten sposób mogłem mieć pociągnięty kabel do domu.

Jeżeli masz Orangutana czyli Telekomunę to Netia musi mieć opcję bo bazują na infrastrukturze TP/Orange.

BTW, miałem Neostradę i żadnego przymusu co do modemu/routera nie było, zrezygnowałem tylko dlatego że nie mają infrastruktury bo 10Mb/s to średniowiecze zwłaszcza przy cenie 89 złotych za miech.

Router możesz mieć swój, musisz go tylko ustawić, z tego co pamiętam to parametry dostępu (login i hasło) masz na umowie.

Tak, ale zdaje się, że tę linię od Orange musisz wcześniej mieć. Jeśli wypowiedziałeś sam internet, a aktywną linię telefoniczną nadal masz, to tak, ale jak wypowiedziałeś kompletnie umowę z Orange, to raczej nie (zamiast wypowiadać umowę z Orange, trzeba się było ze wszystkim przenieść do jakiejś Netii czy innego operatora).

 

Jeśli miałeś Orange po linii telefonicznej, to nikt tam nie zmusza do korzystania z ich routera. Mogą ten router ci wciskać i zmuszać do jego kupna (nie mam pojęcia, jaką mają teraz strategię), ale zawsze możesz zamiast niego podłączyć swój.

 

Albo może jakaś antena zewnętrzna zapewniłaby zasięg LTE?