Dostęp do FTP z poziomu windows explorer z możliwością edycji plików

(marivsh) #1

Cześć

Czy ktoś zna sposób na dostęp do serwera FTP z poziomu Windows Explorer (Dodawanie lokalizacji sieciowej), ale tak by możliwa była również edycja plików na serwerze? Standardowo takie dodanie powoduje jedynie wyświetlanie gałęzi plików, których nie można dwuklikiem otworzyć w przypisanym do ich rozszerzeń programem.

Mam konta w kilku dostawcach hostingowych. W jednym z nich jest cPanel (wersja 60.x), który ma opcję Web Disk, dzięki której mam dodany jako lokalizacja sieciowa swój serwer i ww. funkcjonalność (edycja plików) jest bezproblemowa. Niestety pozostałe hostingi nie dają takich możliwości.

Funkcjonalność taką oferuje również program WebDrive (klient WebDAV), niestety jest on płatny.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

(Fizyda) #2

Nie jestem pewny, ale na samym protokole ftp nie dasz rady tego zrobić, ponieważ służy on tylko do transferu plików. Albo pobierasz plik, albo wysyłasz z ewentualną możliwością nadpisania.

Jedynym rozwiązaniem jeśli nie zapewnia tego windows jest jakiś dodatkowy program zapewniający dodatkową abstrakcję nad protokołem ftp który pobierałby w tle plik który chcesz edytować edytowałbyś go na dysku lokalnym i po zakończeniu aktualizacji wysłałby on plik ponownie na serwer.

(banita71) #3

Do edycji plików bezpośrednio na serwerze FTP polecam prosty i intuicyjny program FlashFXP. Korzystam od dawna i bardzo sobie chwalę.

(djgrzenio) #4

ja polecam expandrive, za free nie jest ale chyba najlepszy, potrafi też co najważniejsze wznawiać połaczenia nawet jak zmieniamy sieć - tzn biegając z laptopem miedzy domem czy biurem. oczywiście obsługuje też ssh i wiele innych