Dostęp do FTP z poziomu windows explorer z możliwością edycji plików

Cześć

Czy ktoś zna sposób na dostęp do serwera FTP z poziomu Windows Explorer (Dodawanie lokalizacji sieciowej), ale tak by możliwa była również edycja plików na serwerze? Standardowo takie dodanie powoduje jedynie wyświetlanie gałęzi plików, których nie można dwuklikiem otworzyć w przypisanym do ich rozszerzeń programem.

Mam konta w kilku dostawcach hostingowych. W jednym z nich jest cPanel (wersja 60.x), który ma opcję Web Disk, dzięki której mam dodany jako lokalizacja sieciowa swój serwer i ww. funkcjonalność (edycja plików) jest bezproblemowa. Niestety pozostałe hostingi nie dają takich możliwości.

Funkcjonalność taką oferuje również program WebDrive (klient WebDAV), niestety jest on płatny.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Nie jestem pewny, ale na samym protokole ftp nie dasz rady tego zrobić, ponieważ służy on tylko do transferu plików. Albo pobierasz plik, albo wysyłasz z ewentualną możliwością nadpisania.

Jedynym rozwiązaniem jeśli nie zapewnia tego windows jest jakiś dodatkowy program zapewniający dodatkową abstrakcję nad protokołem ftp który pobierałby w tle plik który chcesz edytować edytowałbyś go na dysku lokalnym i po zakończeniu aktualizacji wysłałby on plik ponownie na serwer.

Do edycji plików bezpośrednio na serwerze FTP polecam prosty i intuicyjny program FlashFXP. Korzystam od dawna i bardzo sobie chwalę.

ja polecam expandrive, za free nie jest ale chyba najlepszy, potrafi też co najważniejsze wznawiać połaczenia nawet jak zmieniamy sieć - tzn biegając z laptopem miedzy domem czy biurem. oczywiście obsługuje też ssh i wiele innych