Dostep do internetu na nowym pc

Zamierzam kupic nowego pc ale mam dylemat co do dzialania internetu. Mam lanowke i niewiem jak przelaczyc internet z 1 pc na 2. Tzn wiem, ze kabelek od neta trzeba podlaczyc do 1 z tych pc, ale zastnawiam sie

czy automatycznie po podlaczeniu kabla internet bedzie dzialal. Czy musze skonfigurowac w opcjach … wpisac moja karte mac i adres ip ?

masz kablówkę po lanie ?? najprościej sprawdź w ustawieniach sieci czy adres jest ustawiony na stałe czy zapodaje go serwer dhcp, i jakie jest uwierzytelnienie, np w kablówce aster city w warszawie należy po zmianie kompa (a dokładnie karty sieciowej) ponownie komputer zarejestrować (MAC adres) - za darmo.

możesz też dowiedzieć się telefonicznie dzwoniąc do twojego ISP.

Jak to mam sparwdzic ?

właściwości Moich miejsc sieciowych, ustawienia tcp ip (protokół), jeśli ip,bramki, dnsy itp są ustawione na auto to znaczy że serwer isp przydziela ci adres z dhcp. możesz do starego kompa podłączyć 2 sieciówkę i sprawdzić czy będzie na niej net…

Mam na auto Wiec net bedzie dzialal ? Zawsze mozna kliknac na uzyj nastepujacego adresu ip i wpisac dane z 2 kompa.