Dostęp do internetu tylko dla jednej aplikacji

Witam. Szukam sposobu na ograniczenie dostępu do połączenia tylko dla jednej aplikacji, tak aby np. tylko komunikator korzystał z połączenia z internetem? Czy jest to w ogóle możliwe?

Nie ma żadnego problemu. Zainstaluj sobie jakiegoś firewalla np. ZoneAlarm, bądź Ashampoo Firewall i skofiguruj zasady tak, aby tylko jedna aplikacja była dopuszczana i inne blokowane bez powiadomień

Czy da się to zrobić tylko dla jednego połączenia? Korzystam czasami z internetu z komórki i potrzebuje blokowania tylko dla tego połączenia.

Przecież mówię, że się da, choć w niektórych ogniomurkach wymaga to chwili pogrzebania.

Zainstalowałem firewalla, ale nie mogę znaleźć w nim takiej opcji. Mam dwa połączenia, jedno powinno być dostępne dla każdej aplikacji, a drugie tylko dla komunikatora. Używam comodo firewall, bo jest darmowy i działa na viście. Możesz chociaż powiedzieć czego mam szukać?

Comodo to bardzo dobry firewall, powiedziałbym, że najlepszy, tyle nie wiem, czy jest w nim taka opcja… A Windowsa akuratnie nie mam zainstalowanego. Poszukaj jakiś tryb filtrowania interaktywny (interactive), lub opcję blokowania wszystkiego oprócz wyjątków.

Pozdrawiam :slight_smile:

Program netlimiter http://www.netlimiter.com/

W comodo na ścisłość też się da ale nie w takim stopniu jak Ty chcesz (sekcja Predefined Firewall Policies)

Dokładnie… netlimiter najlepszy… możesz też przydzielić różne max prędkości uploadu/downloadu dla określonej aplikacji, a nawet portu! (również zablokować). Sam często gdy ściągam coś o wadze xxxxMB to włączam netlimitera, ustawiam na firefoxa max download 3Mb/s i idę sobie pykać w gry online :slight_smile: bo inaczej to MEGA LAGI ! :slight_smile:

Rozwiązałem to trochę inaczej. Blokuje wszystko oprócz komunikatora i firewalla włączam tylko gdy korzystam z tego połączenia. Ten sposób na razie mi wystarcza. Co do netlimitera to wolę jednak coś freeware.