Dostęp do komputera z zewnątrz

Witam.

Potrzebuję pomocy w problemie jaki sobie ostatnio wymyśliłem.

Mam firmę a w niej internet DSL z TePsy. Firma znajduje się w budynku, w którym jest kilka innych firm. W moim biurze znajduje się modem DSL, router wi-fi d-link DIR300 oraz swith. Do modemu wchodzi sygnał DSL rozdzielony na d-linka a stąd do switha. d-link ma 4 porty i swith także. W biurze mam lapka, którym łączę się z d-linkiem, siecią i internetem przez wi-fi. Do tegoż routera podpięytch jest kilka kompów w innych firmach w tym budynku.oraz mój stacjonarny komputer znajdujący się w innym pomieszczeniu na którym mam bazę programu magazynowego. Odpalając na lapku tenże program, aplikacja się uruchamia i pobiera dane ze stacjonarki. Tu wszystko jest OK.

Ale kończę pracę, idę do domu i czasem muszę popracować. Chciałbym się połączyć z komputerem w firmie, który oczywiście jest włączony i pobrać dane do programy. Chciałbym aby wyglądało to tak, jakbym był w pracy. Program umożliwia mi taką pracę, ale nijak nie mogę skonfigurować połączenia via internet z tamtym kompem.

DSL to asynchroniczne połączenie 4/512, mam 8 adresów sztywnych IP z czego jeden to rozgłaszanie, jeden zarezerwowany, jeden to brama i jeden przypisany do d-linka, bo tylko tak udaje się wyjść na świat. Stacjonarny komp i lapek chodzą na ustawieniach domyślnych systemu. Na lapku mam “7” a na stacjonarnym “XP”.

Mądra głowa potrzebna.

Pomoże ktoś Grzesiowi??

a próbowałeś połączenia typu zdalny pulpit??? popularne programy używane w wielu firmach to VNC.

bądź prostego w obsłudze TeamViewer.

nie jestem tylko pewien, czy połączenie właśnie takiego typu masz na myśli.

Zdalny pulpit nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu. Nie o to chodzi bym sterował tatmtym komputerem. Chodzi bardziej o dostęp do bazy aplikacji.

Problem może być w 2 miejscach:

  1. [*:frkog211]Router blokuje ci dostęp do tego komputera, musisz w nim ustawić dany komp jako serwer (tzw. strefa DMZ);

programik hamachi może pomóc, symuluje on działanie w zdalnej sieci tak jakbyś był do niej aktualnie podpięty

Dzięki za wieści.

Programik ma jedną bardzo poważną wadę. Wesrja komercyjna kosztuje aż 200$ rocznie! !!

Router może blokować w strefie zdemilitaryzowanej, owszem, ale próbowałem różnych ustawień i jakoś nie idzie. Nie wiem gdzie robię błąd. Poza tym wpisując adres, który przypisałem do routera powinien mi się zgłosić a tego nie robi.

TePsa dała mi 8 stałych IP więc powinno działać. Zresztą oni twierdzą na błękitnej, że powinno działać.

Możesz spróbować postawić na komputerach serwer OpenSSH dla systemów Windows lub VNC i przekierować porty na routerze dla tych usług na IP w sieci lokalnej dla twojego komputera, jeśli twoje komputery nie mają bezpośrednio przypisanych IP publicznych. Albo jeśli router ma taką możliwość, włączyć VPN.

Pozdrawiam!

No toście przegięli. Mam dużą wyobraźnie, ale nie aż tak.

Może tak po Polsku i dużymi literami??

:lol:

Jak już tak bardzo chcesz to po polsku, po polsku (przymiotniki i przysłówki od nazw własnych piszę się z małej litery). Wyjaśnienia:

:arrow: OpenSSH;

:arrow: VNC;

:arrow: VPN;

Pozdrawiam!

Al dalej nic nie wiem. Proszę opiszcie krok po kroku co i jak mam zrobić.

Z tego co tak na szybkiego znalazłem na Googlach to w tym routerze o DMZ można zapomnieć ale VPN jest. Zajrzyj jeszcze do instrukcji obsługi. Z tego co zrozumiałem z tego routera korzysta kilka firm w tym twoja i Ty masz do niego dostęp tak? I rozumiem, że żadna z tych firm nie zatrudnia żadnego administratora do opieki nad siecią i wszystko chcesz zrobić sam? W takim razie do dzieła :arrow: http://www.pcworld.pl/artykuly/45531/Si … e.VPN.html :wink:

Pozdrawiam!

Dokładnie jest tak, jak piszesz. Ale wiem, że jest w nim strefa zdemilitaryzowana, więc dlaczego piszesz, że można zapomnieć??

Ponieważ według tego co znalazłem na Googlach według specyfikacji ten router nie posiada DMZ.

Pozdrawiam!

To dlaczego w ustawieniach widzę

“FIREWALL & DMZ SETUP” a w nim “ENABLE DMZ HOST” gdzie mogę włączyć ta opcję. Podesłał bym Ci screnshota, ale nie mam Twojego maila.

Widzisz na specyfikacji, którą znalazłem w sieci było co innego :wink: Skoro jest jednak DMZ no to sobie skonfiguruj ale nie lepiej jednak wykorzystać VPN? Daje większe bezpieczeństwo niż DMZ.

Zrzuty można wrzucać też na forum, chociażby do galerii i podrzucić odnośnik tutaj.

Pozdrawiam!

W poniedziałek postaram się pokombinować.