Dostęp do komputera z zewnątrz

(system) #1

Witam.

Potrzebuję pomocy w problemie jaki sobie ostatnio wymyśliłem.

Mam firmę a w niej internet DSL z TePsy. Firma znajduje się w budynku, w którym jest kilka innych firm. W moim biurze znajduje się modem DSL, router wi-fi d-link DIR300 oraz swith. Do modemu wchodzi sygnał DSL rozdzielony na d-linka a stąd do switha. d-link ma 4 porty i swith także. W biurze mam lapka, którym łączę się z d-linkiem, siecią i internetem przez wi-fi. Do tegoż routera podpięytch jest kilka kompów w innych firmach w tym budynku.oraz mój stacjonarny komputer znajdujący się w innym pomieszczeniu na którym mam bazę programu magazynowego. Odpalając na lapku tenże program, aplikacja się uruchamia i pobiera dane ze stacjonarki. Tu wszystko jest OK.

Ale kończę pracę, idę do domu i czasem muszę popracować. Chciałbym się połączyć z komputerem w firmie, który oczywiście jest włączony i pobrać dane do programy. Chciałbym aby wyglądało to tak, jakbym był w pracy. Program umożliwia mi taką pracę, ale nijak nie mogę skonfigurować połączenia via internet z tamtym kompem.

DSL to asynchroniczne połączenie 4/512, mam 8 adresów sztywnych IP z czego jeden to rozgłaszanie, jeden zarezerwowany, jeden to brama i jeden przypisany do d-linka, bo tylko tak udaje się wyjść na świat. Stacjonarny komp i lapek chodzą na ustawieniach domyślnych systemu. Na lapku mam "7" a na stacjonarnym "XP".

Mądra głowa potrzebna.

Pomoże ktoś Grzesiowi??

(skrzek) #2

a próbowałeś połączenia typu zdalny pulpit??? popularne programy używane w wielu firmach to VNC.

bądź prostego w obsłudze TeamViewer.

nie jestem tylko pewien, czy połączenie właśnie takiego typu masz na myśli.

(system) #3

Zdalny pulpit nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu. Nie o to chodzi bym sterował tatmtym komputerem. Chodzi bardziej o dostęp do bazy aplikacji.

(scripter1) #4

Problem może być w 2 miejscach:

1. [*:frkog211]Router blokuje ci dostęp do tego komputera, musisz w nim ustawić dany komp jako serwer (tzw. strefa DMZ);

(Hindol) #5

programik hamachi może pomóc, symuluje on działanie w zdalnej sieci tak jakbyś był do niej aktualnie podpięty

(system) #6

Dzięki za wieści.

Programik ma jedną bardzo poważną wadę. Wesrja komercyjna kosztuje aż 200$ rocznie! !!

Router może blokować w strefie zdemilitaryzowanej, owszem, ale próbowałem różnych ustawień i jakoś nie idzie. Nie wiem gdzie robię błąd. Poza tym wpisując adres, który przypisałem do routera powinien mi się zgłosić a tego nie robi.

TePsa dała mi 8 stałych IP więc powinno działać. Zresztą oni twierdzą na błękitnej, że powinno działać.

(roobal) #7

Możesz spróbować postawić na komputerach serwer OpenSSH dla systemów Windows lub VNC i przekierować porty na routerze dla tych usług na IP w sieci lokalnej dla twojego komputera, jeśli twoje komputery nie mają bezpośrednio przypisanych IP publicznych. Albo jeśli router ma taką możliwość, włączyć VPN.

Pozdrawiam!

(system) #8

No toście przegięli. Mam dużą wyobraźnie, ale nie aż tak.

Może tak po Polsku i dużymi literami??

:lol:

(roobal) #9

Jak już tak bardzo chcesz to po polsku, po polsku (przymiotniki i przysłówki od nazw własnych piszę się z małej litery). Wyjaśnienia:

:arrow: OpenSSH;

:arrow: VNC;

:arrow: VPN;

Pozdrawiam!

(system) #10

Al dalej nic nie wiem. Proszę opiszcie krok po kroku co i jak mam zrobić.

(roobal) #11

Z tego co tak na szybkiego znalazłem na Googlach to w tym routerze o DMZ można zapomnieć ale VPN jest. Zajrzyj jeszcze do instrukcji obsługi. Z tego co zrozumiałem z tego routera korzysta kilka firm w tym twoja i Ty masz do niego dostęp tak? I rozumiem, że żadna z tych firm nie zatrudnia żadnego administratora do opieki nad siecią i wszystko chcesz zrobić sam? W takim razie do dzieła :arrow: http://www.pcworld.pl/artykuly/45531/Si ... e.VPN.html :wink:

Pozdrawiam!

(system) #12

Dokładnie jest tak, jak piszesz. Ale wiem, że jest w nim strefa zdemilitaryzowana, więc dlaczego piszesz, że można zapomnieć??

(roobal) #13

Ponieważ według tego co znalazłem na Googlach według specyfikacji ten router nie posiada DMZ.

Pozdrawiam!

(system) #14

To dlaczego w ustawieniach widzę

"FIREWALL & DMZ SETUP" a w nim "ENABLE DMZ HOST" gdzie mogę włączyć ta opcję. Podesłał bym Ci screnshota, ale nie mam Twojego maila.

(roobal) #15

Widzisz na specyfikacji, którą znalazłem w sieci było co innego :wink: Skoro jest jednak DMZ no to sobie skonfiguruj ale nie lepiej jednak wykorzystać VPN? Daje większe bezpieczeństwo niż DMZ.

Zrzuty można wrzucać też na forum, chociażby do galerii i podrzucić odnośnik tutaj.

Pozdrawiam!

(system) #16

W poniedziałek postaram się pokombinować.