Dostęp do PC-ta przez internet (pcAnywhere)

Witam.

Konfiguracja :

1.PC Stacjonarny

2.Notebook

3.Chello 10Mbit/s, modem + router Linksys WRT54GL

4.pcAnywhere

Mam podłączonego PC-ta stacjonarnego poprzez LAN do routera,

Notebook połączony z siecią poprzez WiFi.

Zainstalowałem na stacjonarnym Hosta pcAnywhere, zaś na notebook’u jest Klient.

Gdy otwieram połączenie na laptopie, bo chcę korzystać z zasobów stacjonarnego PC-ta

to jest wszystko OK (wewnątrz mojej sieci w domu).

Wykrywa w wewnętrznej sieci : Host: TCP/IP DOM-… 192.168.1.101

Gdy zaś chcę połączyć się z PC-tem gdy jestem z notebookiem poza moją siecią

to łączę się poprzez IP ale niestety nie może wtedy zobaczyć PC-ta.

Zapewne jest to związane z ustawieniami tej konfiguracji jednak

wiedza w tym temacie jest mi obca.

Proszę o wytłumaczenie mi jak ma widzieć mój adres IP jak mam router

i jestem poza moją siecią ?

Na PC:

Start>Uruchom(bądź na klawie znaczek Windows+R)>cmd>ipconfig /all

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>PPM na tym lokalnym>właściwości>zaznaczasz protokół internetowy tcp/ip>właściwości i dajesz ustaw ręcznie>przepisujesz z konsoli adres IP, maskę, bramę, DNS i ok.

Przekierowanie portów

Potrzebne Ci info do tego przekierowania:

w wyniku polecenia ipconfig /all będzie brama domyślna, te cyferki wpisujesz w pasek adresu w przeglądarce i masz logowanie(dane, albo instrukcja albo pamięć-Twoja). Adres IP komputera bierzesz z ipconfig /all i cyferki obok adresu IP.

http://twojeip.wp.pl uczysz się najlepiej na pamięć tego adresu IP i ten adres będziesz wpisywał gdy chcesz się połączyć z poza Twojej sieci na PCta.

Bolo92 , Dzięki.

Mam jednak kilka pytań, bo nie chcę coś “zepsuć”.

  1. cmd > OK > otwiera się okno i jest ścieżka : C:\Documents and Settings\Marian> i tu wpisuję “ipconfig/all” ?

  2. Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>PPM na tym lokalnym>właściwości>zaznaczasz protokół internetowy tcp/ip>właściwości i dajesz ustaw ręcznie>przepisujesz z konsoli adres IP, maskę, bramę, DNS i ok.

Pytanie : Jetem we właściwościach protokółu internetowego tcp/ip. Skąd przepisuję dane odnośnie IP itd.

Gdzie jest ta konsola ?

  1. O tym przekierowaniu portów to później.

  2. Jestem w Chello, mam dynamiczne IP. Czytałem o no-ip, ale najpierw zostańmy przy tym dynamicznym.

Na razie nie jest problemem zawsze sprawdzić zmianę IP.

PS.

Co do punktu nr 2 to “konsola” to okno, które pojawia się po wpisaniu “cmd” ?

i stąd biorę te dane ?

Dodane 09.05.2009 (So) 22:06

Bolo92 OK! Wszystko działa.

Teraz ewentualnie pozostaje kwestia “no-ip”, ale nie koniecznie.

Jeszcze raz SERDECZNE DZIĘKI !

I dobrze, że na mnie nie czekałeś :smiley: Aktualnie bawię się systemami i jak coś nie wychodzi to rzadko przeglądam e-maila czy już tymbardziej forum.

NO-IP/DynDNS to albo stawiasz na komputerze i też będzie, albo da się też na routerze nawet w tym oryginalnym firmware to jest bo przed chwilą się upewniłem wchodząc na symulator firmware :slight_smile:

Jak się logujesz na router to masz na górze taką jakby podkategorię DDNS, klikasz tam dajesz enable wybierasz dajmy dyndns i konfigurujesz tam te wszystkie dane do wcześniej założonego konta w dyndns.org (i tak przekierowywuje na dyndns.com) i nie wiem czy to właśnie nie będzie problem dla routera, ale powinno chodzić mimo wszystko.

Bolo92 , Tak. Jest DDNS, ale na razie zostanę przy IP, ponieważ Chello nie zmienia zbyt często numeru.

Zawsze też mogę sprawdzić zmianę IP. Powinno być OK.