Dostęp do plików na serwerze przez przeglądarkę

Chętnie sam poszukałbym rozwiązania, ale nie wiem jak to nazwać. Chodzi mi o stworzenie dostępu do plików na serwerze, np. w takiej formie:

tempserwersu9.jpg

Nie wiem jak nadać prawa dostępu, żeby pliki i foldery po wpisaniu adresu strony w przeglądarce wyświetlały się w strukturze pokazanej wyżej na obrazku.

wystarczy nie dodawać pliku index

ale to się powinno dziać automatycznie jeśli przeglądarka nie odnajdzie pod danym adresem żadnego pliku index.html/htm/php…

W katalogu public_html mam tylko jeden plik *.doc i nic więcej. Gdy wpiszę adres strony wyświetla się błąd:

Forbidden

You don’t have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Witam:)

miałem kiedyś ten sam problem. Chciałem mieć dostęp taki jak na zdjęciu ale serwery darmowe tego już nie obsługują. Znalazłem rozwiązanie za pomocą prostego skryptu php który umożliwia mi takie beztroskie wrzucanie plików na serwer i mieć dostęp do nich przez przeglądarkę.

Skrypt “Directory Listing Script”

Mam akurat płatny serwer i to właśnie na nim chcę zrobić coś takiego. Pewnie wystarczy niewielka modyfikacja, no właśnie, tylko jaka? Potrafi ktoś pomóc?

autoindexowanie, bo o tym mowa jest modem do serwera Apache, więcej o tym modzie znajdziesz tutaj

Nie mogę się w tym połapać, nie ma gdzieś instrukcji po polsku?

ale jeśli masz płatny serwer to ze zmianamy takimi i tak musisz do usługodawcy się zwrócić

Już odkryłem w czym rzecz. W pliku .htaccess widniał wpis Options -Indexes blokujący listowanie plików. Wystarczyło zamienić na Options +Indexes i wszystko działa. Można zamknąć temat.

A da się zrobić tak, że pliki będą wyświetlane nawet jeśli plik index.htm/html/php będzie na serwerze?