Dostęp do sieci wi-fi nie emitującej swojego SSID pod vistą

udało sie może komuś tak skonfigurować połączenie internetowe aby uzyskać dostęp do sieci wi-fi, która nie emutuje swojego identyfikatora SSID? Modem od mojego ISP niestety nie emituje SSID (musze go ręcznie wklepać, aby komp wyszukał sieć) i wi-fi w domu mi nie dziala, pozostaje tylko kabel :frowning: o ile inne niedociągnięcia visty mi nie przeszkadzały to ten bug doporowadza mnie do szału =/ w dobie bezprzewodowego dostępu do netu najnowszy system microsoftu sobie z tym dostępem nie radzi (sic!)

Hmm?

Start -> Connect to -> Set up a connection or network (na dole) -> Manually connect to a wireless network. I tam możesz podać name, encryption i resztę.

Wiem wiem Nemhein jak ręcznie konfigurowac połączenie bezprzewodowe, ale nie o to pytalem :slight_smile: Problem niestety jest troche bardziej skomplikowany.

Dobreprogramy opisywały w którymś newsie juz ten problem:

“Przy okazji, zgłosiliśmy także inny problem dotyczący dostępu z Visty do sieci bezprzewodowych nierozgłaszających swojego identyfikatora SSID - problem jest nadal w trakcie diagnostyki i po jego rozwiązaniu podzielimy się doświadczeniami z kontaktów z polskim biurem pomocy technicznej Microsoft.”

Niestety zasygnalizowali tylko istnienie problemu a mnie bardzo interesowałoby jego rozwiazanie, pozdrawiam

hej, mi sie udalo połączyć, tzn. vista za każdym razem wykrywała wifi bez ssid, ale żeby się połączyć musiałem podawać nazwę sieci, i tak po każdym restarcie, chyba najlepszym pomysłem jest włączenie tej funkcji w routerze, bądź wymianę routera.

dzieki za odp, niestety nie mam mozliwosci ingerencji w ustawienia modemu (routera, punktu dostepowego czy jakkolwiek to nazwac =/) bezsensownym wydaje mi sie wydawanie 300zl za jakis znosny konfigurowalny router, tylko po to zeby wifi działalo mi pod Vista. Pozostają złudne nadzieje ze Microsoft szybko rozwiąże ten problem. Ciekawi mnie czy Redakcja portalu dobreprogramy otrzymała już jakaś odpowiedź w tej sprawie, bo jak wyczytałem w newsie problem ten został oficjalnie zgłoszony do polskiego oddziału Microsoftu. Mam nadzieje, że Microsoftu nie potraktuje tego jako marginalnego przypadku dotyczącego niewielkiej liczby użytkownikow, pozdrawiam

We wlasciwosciach polaczenia wystarczy zaznaczyc opcje: Polacz, nawet jesli siec nie wykonuje emisji.

Dzieki temu bedzie sie samo laczylo po kazdym restarcie.

komibuje, ale dalej zadnych postepow =/ zaczyna mnie to juz powoli wkurzac =/

Ja mam podobny problem. Urzadzenie WI FI realtek8187

Sterowniki pobrane ze strony producenta,podobno pod viste.Wpisanie reczne SSID nie pomaga, automatycznie przez wyszukanie tez nie dziala. Na kablu wszystko smiga. Co zrobic??