"Dostęp: Tylko Lokalne" - Problem z połączeniem internetowym

Witam

Mój problem wygląda następująco:

Mam router firmy Netgear i jeszcze kilkadziesiąt dni temu miałem neostradę 512kb/s. Internet na PC, Windows Vista(przez kabel) działał bez zarzutu.

Przez jakieś 40 dni próbowałem zmienić internet z neostrady na netię. Gdy już mi to nie wyszło ponownie wziąłem neostradę tyle, że tym razem 2mb/s. Router został ponownie skonfigurowany i na laptopach(Windows XP) internet bezprzewodowo czy z kablem działa bez zarzutu, a natomiast na PC po podłączeniu kabla stan połączenia wygląda tak:

"Obecnie połączono z:

Sieć niezindentyfikowana

Dostęp: Tylko lokalne" - Internetu brrrrrrrak ; <

Próbowałem różnych sztuczek, szukałem rozwiązań na wielu forach(także na tym) i nic nie skutkuje. Poszukuje zbawiciela ; )

Hej,

:arrow: A jakiej zapory używasz?? Jakiegoś osobnego programu czy zapory wbudowanej w Windows??

:arrow: W jaki sposób podłączasz internet - kablowo czy bezprzewodowo. Jeśli kablowo, to kabel jest oby na pewno sprawny??

:arrow: W ustawieniach sieci i udostępniania spróbuj zmienić sieć niezidentyfikowaną na publiczną - może wtedy uda się połączyć z internetem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Używam zwykłej zapory Windows.

  2. Używam kabla, który na pewno jest sprawny.

  3. Po włączeniu komputera i połączeniu się z siecią, jest automatycznie stawione na “Sieć Publiczna”.

Pozdro ; )

Sprawdź poleceniem ipconfig, czy system ma adres IP.

A można prosić dokładniejsze instrukcje?

@edit

A więc dane w tym poleceniu wyglądają mniej-więcej tak:

"Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::1c02:****:****:****%**

Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . . : 169.***.***.**

Maka podsieci. . . . . . . . . . : 255.***.*.*

Brama domyślna. . . . . . . . . :

"

* - jakaś liczba lub cyfra, nie znam się dokładnie na tym, a więc nie napisałem części danych dla bezpieczeństwa.

Teraz może mi ktoś pomóc xD ?

Hej,

Spokojnie, adres IP lokalny komputera i tak niczego nikomu nie da, więc nie musisz się obawiać. :slight_smile:

Czy w bramie domyślnej nie ma podanej żadnej wartości czy po prostu ją wykasowałeś??

Podobne polecenie uruchom na jednym z laptopów i porównaj z wynikami otrzymanymi na komputerze stacjonarnym - maska podsieci i brama domyślna powinny być dokładnie takie same, a adres IPv4 autokonfiguracji powinien być bardzo podobny, lecz nie taki sam - powinien różnić się ostatnią cyfrą lub ostatnimi dwoma. Jakie wyniki??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Porównanie:

-Vista PC:

Karta Ethernet Połączenie Lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::d150:8934:5ed7:d722%11

Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . . : 169.254.215.34

Maka podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0

Brama domyślna. . . . . . . . . :

-XP Laptop:

Karta Ethernet Połączenie Lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IPv4 . . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.5

Maka podsieci . . . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Dokładnie takie dane…

Vista PC

Adres IPv4 . . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.123.4

Maka podsieci . . . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Jeśli masz zaznaczone “użyj adresu IP”

Wygląda bez lipy, ale jak to ustawić ;d ?

Panel sterowania - Centrum sieci - zarządzaj połączeniami sieciowymi - właściwości połączenia lokalnego [jeśli brak utworzyć] - zaznaczyć protokół internetowy IP4 /WŁAŚCIWOŚCI - zaznacz użyj adresu IP , wpisujesz i zatwierdzasz .

Można też wpisać podczas tworzenia nowego połączenia .

Jeśli połączysz 2 komputery do Routera i udostępnieniu plików [dysków] można wymieniać pliki między komputerami .

Zrobiłem dokładnie co mówileś i nadal jest ta sama sytuacja ( po zrestartowaniu kompa i routera).

Co prawda pozmieniało się co miało się pozmieniać i nadal ten sam stan sieci…

Sprawdz w Centrum sieci jak masz ustawione udostępnianie i odnajdywanie .

PPM na monitorki obok zegara , diagnozuj i napraw i zresetuj kartę sieciową .

Masz zainstalowane sterowniki karty sieciowej dla lanu .[Ethernet Controller]

…diagnozuj i napraw…

“Być może wystąpił problem z jedną lub większą liczbą kart sieciowych w tym komputerze.”

Dostępne opcje:

-Podłącz kabel do karty sieciowej Połączenie lokalne

Kliknij tutaj po zakończeniu, aby system Windows mógł sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

-Zmień ustawienia karty sieciowej Połączenie lokalne 2

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji.

-Prawdopodobnie wystąpił problem z routerem sieciowym lub modemem szerokopasmowym, który uniemożliwia nawiązanie połączenia internetowego.

A/B/C ??? ; )

Sprawdź czy diody na karcie sieciowej świecą . [z tyłu kom.]

Palą się - pomarańczowe… xd

Sprawdź gniazda sieciowe , czy styki nie są zawieszone.[druciki sprężynowe]

Brak łączności komputer - routerem .

Spróbuj w Viscie ustawić stały IP w właściwościach protokołu TCP/IPv4 z puli przydzielanej przez DHCP router, jeżeli masz automatyczne przydzielanie adresu IP.

W twoim przypadku:

Adres IPv4: np. 192.168.0.49 (adres z puli przydzielanej przez DHCP routera)

Maka podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna : 192.168.0.1

prawdopodobnie nie ma neta bo masz\ aktywny IP v6; odchacz w ustawieniach połączenia ipv6

Hej,

A ja bym jednak obstawiał uszkodzony kabel. Najlepiej podłącz nim kartę sieciową z innego komputera uprzednio wyłączając w nim kartę bezprzewodową. Jest połączenie z internetem?? Jeśli nie - na pewno problem z samym przewodem.

Pozdrawiam,

Dimatheus