Dostępna pamięć ram


(panswir) #1

Witam. Gdy gram sobie w jakąś grę często wyskakuje mi komunikat o małej ilości ramu i zalecenie o wyłączeniu jakiejś aplikacji. Gra zużywa małą ilośc ramu, a posiadam jej 8GB co jest trochę dziwne.

W menadżerze zadań automatycznie zmienia mi się dostępna ilośc ramu nie wiem dlaczego. Co zrobić?


(mrFreeze) #2

Pewnie jakaś określona gra czy w każdej?


(panswir) #3

W każdej.


(system) #4

Masz za mały plik stronicowania. Spróbuj: Panel sterowania > System > po lewej Zaawansowane ustawienia systemu > zakładka Zaawansowane > pierwszy od góry przycisk Ustawienia > zakładka Zaawansowane >  przycisk Zmień… > tutaj odznacz Automatycznie zarządzaj… i zaznacz Rozmiar niestandardowy, wpisz w obie kratki ten sam rozmiar 3072 MB i naciśnij Ustaw. Teraz konieczny restart komputera i potem sprawdź na grach.

PS. Jeśli to wszystko zagra, zainstaluj i uruchom program Defraggler, Puran Defrag itp. i wykonaj defragmentację partycji systemowej spod bootowania tak, aby scalić (zapewne pofragmentowany) plik stronicowania. Ważne!

PS2. Dostępną pamięć RAM radzę sprawdzać: Monitor zasobów, zakładka Pamięć > Sprzętowa zarezerwowana i inne…


(panswir) #5

Partycja systemowa w trakcie defragmentacji. A oto screen z monitora zasobów. Jest dobrze? Bo się zbytnio nie znam na tym.


(system) #6

Defragmentację partycji systemowej należy wykonać spod bootowania! W Defragglerze jest taka opcja. Monitor zasobów sprawdzać po wykonaniu wszelkich działań i zamknięciu programów, przeglądarek itp. itd.


(panswir) #7

Chyba udało mi się. Włączyłem opcję defragmentacja boot time, uruchomiłem komputer ponownie, trwało to chwile. Dziękuje Ci za pomoc. :slight_smile:


(system) #8

Ze swojej strony nie mam innej rady, jak tylko wpisać w obie kratki pliku stronicowania większego rozmiaru, np.  6144 MB i naciśnij Ustaw. Konieczny restart komputera i sprawdź na grach.


(mrFreeze) #9

Może jakieś wirusy? Zaktualizuj sterowniki głównie chipset.


(panswir) #10

Wszystkie sterowniki aktualne. Problem dalej występuje. Wirusów brak. Zabawne jest to, że diagram wskazujący zużycie pamięci ram cały czas stoi w miejscu i waha się w granicach 40% -45% a komunikat wyskakuje i ostrzega przed małą ilością pamięci… Może coś w BIOSIE?


(Bogdan_G) #11

W podglądzie zdarzeń, w zdarzeniach systemowych i zdarzeniach aplikacji poczytaj, co robi Ci nadmierny wyciek pamięci.


(panswir) #12

Możesz jaśniej? W jakiej zakładce mogę o tym przeczytać?


(Bogdan_G) #13

Pobierz sobie ten niecałe 100KB program myeventviewer, do niego spolszczenie, wypakuj byle gdzie, zawartość spolszczenia wklej do folderu programu, pousuwaj zipy i wypakowany folder spolszczenia. Program czasem jest potrzebny i nie znam wygodniejszego. Jeść nie chce…

Chodzi o te błędy zaznaczone na czerwono, dotyczące problemu. Na dolnym panelu wyświetla się info błędu.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dprogramy%2Bnirsoft&rurl=translate.google.co.uk&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html&usg=ALkJrhiZBtIsW-2MauRbs73lEj9ZLtLdvA

 

Mogłeś w google wpisać “Jak korzystać z Podglądu zdarzeń systemu Windows 8”…


(Jan0506) #14

Jeszcze dzisiaj miałem to samo. Jestem użytkownikiem systemu Windows 8.1. Mam również 8 gb ramu, a gdy ten komunikat się wyświetlił zużycia miałem jedynie 3 na 8 gb. Sam problem zignorowałem.