Dostępność internetu LTE

Jak sprawdzić czy w moim miejscu zamieszkania działa internet LTE? Teraz na łączu neostrady Orange mam nędzne od 1 do 3,5Mb/s downloadu. Zasięgu na komórce 2G i 3G nie ma u mnie również - czy to oznacza że LTE też nie będzie działało?

Jeśli na telefonie nie masz LTE tylko 3G lub 2G to w twoim rejonie nie ma LTE z twojego dostawcy. Na każdej stronie operatora komórkowego jest orientacyjna mapa pokrycia sieci. Możesz sobie posprawdzać jaka sieć jest najlepsza u Ciebie. Możesz też sprawdzić za pomocą tej strony: http://beta.btsearch.pl/ gdzie masz i jakie masz odbiorniki w twoim rejonie.

Informatyk nie nauczyli na studiach czytania ze zrozumieniem??

Zasięgu na komórce 2G i 3G nie ma u mnie również

I po co te złośliwości?! Rzeczywiście, źle zrozumiałem. Każdemu się może zdarzyć. I nie potrzebny był ten komentarz. Po co pisać takie obraźliwe rzeczy? A nawiasem mówiąc jestem na drugim roku informatyki.

Obrażalski…

xD Wcale się nie obrażam. Czytaj regulamin. Szanuj zdanie innych na forum. A w ogóle po co ja z tobą dyskutuje.

Ja Ciebie tylko sprowokowałem i tyle, a Ty dalej myślisz, że co?? :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Fajnie by było spróbować jeszcze z dodatkową anteną - antena w oknie, czy na dachu z “widocznością” na nadajnik potrafi czynić cuda.

Mam nadajnik Orange w linii prostej 7 km od domu, 2 anteny atk-20 czynią cuda, transfer dochodzi do 80Mb/s, up w granicach 20Mb/s, ping około 30 ms. Cale szczęście nadajnik jest słabo obciążonym, stąd takie transfery. Router Huaweii b315.

Ten router nie ma Agregacji pasm także i tak niezły wynik.