Dostępność zagranicznego sprzętu w Polsce-Jak to jest?

Czy gdyby ktoś bardzo bogaty w Polsce miał taki kaprys by sobie zamówić 1 lub kilkanaście sztuk telewizorów, dostępnych tylko na zagranicznym rynku np. telewizor Samsung LED TV B8500 55 " i 240 Hz odświeżaniem (mówię o tym modelu http://www.samsung.com/us/consumer/tv-v … prd_detail) miałby ten ktoś taką możliwość?? I czy ten telewizor można by podpiąć bez problemu do naszych polskich kontaktów z prądu??

Jeśli chodzi o obszar Unii Europejskiej - dlaczegoż by nie ?

Jeśli chodzi o państwa spoza Unii też nie powinno być problemu, jednak do ceny ogólnej mogą dojść opłaty celne.

Zależy od państwa. W Unii Wielka Brytania ma inne gniazdka, ale napięcie jest to samo, więc wystarczy prosta przejściówka. Gorzej w przypadku telewizorów sprowadzanych np. z USA, gdzie napięcie sieciowe wynosi bodajże 110V. Jeśli urządzenie posiada zewnętrzny zasilacz, to pół biedy, bo można go po prostu wymienić. Gorzej z urządzeniami, które podpina się bezpośrednio do sieci - tutaj konieczna będzie przetwornica. Zdarzają się jeszcze urządzenia, które mają zakres dopuszczanych napięć np. 100-240V.

Poza tym jeśli sprowadzasz telewizor, musi on obsługiwać system TV kolorowej PAL, bo w USA używają systemu NTSC. Inaczej w TV analogowej będziesz mieć czarno-biały obraz. Jeśli chodzi o naziemną TV cyfrową, oni chyba mają też inny system.

Jeśli sprowadzasz telewizor skądkolwiek z zagranicy, powinien on obsługiwać DVB-T w kompresji MPEG-4. W przeciwnym wypadku w okolicach 2013 roku (zależnie od regionu kraju) będziesz musiał dokupić dodatkowy odbiornik (tuner) do obioru TV naziemnej.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=we … -y2PmjZ_GA. Z tego co tam poczytałem wynikałoby że ten Tv jest dostępny w Polsce

Pozdrawiam.

Gdzie tak jest napisane? Przecież nawet ceny są podane w dolarach.

Jeśli ma taką samą wtyczkę jak nasza to raczej nie ma problemu z podłączeniem do prądu. Jeśli chodzi o sam zakup to też nie ma raczej problemu, jedynie byś musiał cło zapłacić jeszcze, jeśli się nie mylę no i mieć możliwość kupna, np. przez neta lub pojechać za granicę do sklepu, gdzie taki TV można nabyć :slight_smile:

Pozdrawiam!

w Polsce widziałem tylko model B8000 46 cali i tylko 200 Hz. A czy ten model który podałem z USA spełnia wszystkie standardy jakie w Polsce są wymagane, chodzi mi oto co podaliście wyżej. Bo tak sobie marzę, że jak bym w totka wygrał to bym sobie sprawił 3 takie telewizory :smiley: dla mnie, dla rodzenstwa i rodziców, obecnie mam cyforwu polsat, lecz niedługo zmieniamy dekoder i przetwornik z talerza na HD. Obecnie mamy małą 26 calową Toshibę Regza

Co masz na myśli? Bo jeśli chodzi o konwerter (taki wichajster z trąbką na pałąku), to nie trzeba nic zmieniać.

Niedobrze, bo wygląda na to, że ten telewizor jest dostępny tylko w USA (i, sądząc po dostępności instrukcji obsługi w językach francuskim i hiszpańskim, chyba w krajach Ameryki Łacińskiej).

Nie mogę znaleźć informacji na temat, czy w Polsce będzie on działać. Na stronie Samsunga ktoś zadał pytanie, czy może on działać w systemie PAL i z napięciem 240V (takie jest w niektórych krajach europejskich), ale Samsung odpisał że należy to pytanie zadać w dziale europejskim.

Sądząc po tym dokumencie, a konkretnie po fragmencie:

myślę że powinien działać pod naszym napięciem. Piszą tutaj, że aby TV był zgodny z jakimiś tam normami, musi być podłączony za pomocą odpowiednio ekranowanego przewodu (w zależności od napięcia zasilania - 120 albo 240V), ale dla działania telewizora ekranowanie przewodu raczej nie ma znaczenia. Ponadto ma on znak CE, a więc powinien być zgodny z europejskimi normami.

Podczas pisania tego posta trochę poszperałem i udało mi się znaleźć stronę (ciekawy tytuł :slight_smile: ):

http://www.alibaba.com/product-gs/25975 … 8500_.html

Wygląda na to że ten telewizor obsługuje standard PAL (jeśli będziesz do niego podłączać dekoder Polsatu przez HDMI, nie robi to większego znaczenia) i napięcie 100-240V (tak więc u nas nawet spadki napięcia mu niestraszne :slight_smile: ). Ma nawet eurozłącze.

Przeleciałem też instrukcję obsługi, wygląda na to że da się go nawet podłączyć do Internetu :slight_smile:

Edit:

Jeśli chodzi o samo sprowadzenie tego TV z USA - poczytaj:

http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?pid=792594

Co prawda ten temat dotyczy sprowadzenia gitary, ale od strony formalnej z telewizorem jest tak samo.

A to już nie wiem. W każdym razie dekoder po HDMI podłączysz do każdego telewizora z wejściem HDMI, nawet jeśli nie obsługuje PAL-a. PAL czy NTSC to są standardy analogowe, a HDMI to połączenie w pełni cyfrowe.

. Biję się w piersi. Czytałem szybko i ta"dostępność w sierpniu" mnie zbałamuciła.Pomyślałem że dostępny od sierpnia w Polsce. Przepraszam i pozdrawiam.