Dostosowanie laptopa do Windows7

Mój laptop to

b9dd74c349c0100fm.jpg

a chciałbym zainstalować tego Windowsa

http://www.aot-software.de/Betriebsyste … emium.html

Czy to przejdzie?

Masz zainstalowany Home Premium, kupić chcesz Home premium - po co, tylko dla 64bit?

Ile masz pamięci RAM w tym laptopie?

Sprawdź tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html

Ten, dość stary laptop (konstrukcja 2005), w istocie nie powinien mieć żadnego innego systemu, jak tylko Windows XP! Na dodatek przy zamontowanej pamięci fizycznej 2 GB (jak widać w powyższej specyfikacji), wydatek na system 64-bitowy zupełnie nieuzasadniony. Osobiście radzę Ci wrócić do Windows’a XP, oczywiście 32-bitowego. Laptop będzie znacznie szybszy niż na “siódemce”, a chyba o to Ci chodzi?

Ten zainstalowany Windows to zawirowany złom,bez recovery i kopi.Ten lap jest roboczy ( w teren)no i mam trochę kasy na dozbrojenie go,więc korzystam.Zamówiłem też 500GB dysk wewnęczny.Ten Windows do kupienia jest też w wersji 32Bit.Dlatego pytam czy wejdzie na tego lapa? :?

Jeśli już masz zainstalowanego Windows’a 7 w wersji 32-bitowej, to taka sama wersja pewnie się da zainstalować. Problemy mogą się zacząć po zainstalowaniu systemu z powodu braku sterowników dla Windows’a 7 i tego modelu laptopa. Generalnie, z tym Windows’em 7 to nie jest dobry pomysł.

Sprawdziłem programem który zaproponował Cedar i jest tak:

e50094129bc88b9am.jpg

Pamięć będzie 500GB

Interfeis Windows Aero chyba można pominąć (mam 14 cali ekran)

Realtek HD wyłączyć lub zastąpić,

Co Wy na to?

kiszonyogór , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

500GB to jest rozmiar dysku, pamięci RAM masz 2 GB, nie zauważyłem tego wcześniej ze względu na “ulubiony” język niemiecki.

Rozmiar ekranu nie ma znaczenia w przypadku interfejsu Aero, znaczenie ma w tym przypadku wydajność karty graficznej i procesora.

Dzięki.Przepraszam ale wstawiłem złą fotkę,chodziło mi o to co jest teraz.Jeśli chodzi o programy to chyba nie ma problemu bo dysk będzie nowy czyli pusty.Nie wiem co z tym Aero, może to pominąć? Albo zmienię karte grafiki ze 128 na 256MB jeśli to coś da?

PS.Niestety ja tu po prostu tyram i muszę ten język/lubić/na co dzień ale tego Windowsa wybrałem tylko dlatego że ma język naszych Ziomów czyli polski.

Po pierwsze - grafika to nie tylko pamięć, ważniejszy jest chipset graficzny.

Po drugie - w laptopie wymiana karty graficznej nie jest możliwa.

No tak.teraz mi zabiłeś klina.Rozumiem że chodzi o jakiś wentylator czyli chłodzenie ale jak go znajdę i co z nim zrobić żeby było lepiej ?

A może chodzi o to;

http://www.ebay.de/itm/Intel-LE826M965- … 1c31eb0373

Nie chodzi o wentylator i układ chłodzący ale o procesor graficzny, który w większości laptopów jest wlutowany na stałe w płytę główną.

Nawet jakbyś miał możliwość lutowania układów BGA to i tak ta operacja nie należy do tanich a po drugie nie możesz wlutować jakiegokolwiek układu, tylko pasujący do danego modelu laptopa (często nie ma innej możliwości niż ten zamontowany fabrycznie).

Rozumiem.Czyli większy dysk i nowy system(jeśli zadziała) to wszystko co można w wypadku tego modelu lapa zrobić?

Hej,

Generalnie tak - można jeszcze zwiększyć ilość pamięci RAM i na tym kończą się możliwości rozbudowy laptopa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje,wszystko jasne. =D>