Dostosowanie strony www do różnych rozdzielczości

Witam.

Tworzę stronę firmy/biura na Linuksie. Mam także Windowsa. Na Linuksie jest rozdzielczość 1024x768, a na Windowsie mam 1280x1024.

Dzięki temu zauważyłem, że strona brzydko wygląda na Windowsie, ponieważ jest robiona pod rozdzielczość Linuksa.

I teraz takie pytanie:

Czy można tak ładnie to ustawić, aby pasowało to do różnych rozdzielczości, w końcu to strona firmy/biura, więc musi jakoś wyglądać,a będą różni ludzie, z różnymi rozdzielczościami.

Dla przykładu: zrobiłem logo 760x200. Na Linuksie jest w porządku, a niestety na Windowsie jest to małe. Jest na to jakiś sposób? Proszę o odpowiedź.

Pozdro NXT.

Można zrobić, żeby strona dostosowywała się automatycznie do rozdzielczości ekranu. Bardzo prostym przykładem może być takie wykorzystanie CSSa:

#menu{

width: 200px;

}

#content{

margin-left: 200px; width: auto; float: left;

}

w takiej sytuacji będziesz miał menu o szerokości 200px i kontener z treścią na pozostałą część strony. Co do grafik, to nie przeskalujesz ich z zachowaniem doskonałej jakości.

A dlaczego to Twoje logo jest małe? Odpowiedź jest prosta - bo jest większa rozdzielczość. To zobacz sobie, jakie to dopiero małe będzie w 1920x1080 :). Spotykasz się teraz z jednym z początkowych problemów projektowania struktury strony: “jak to wszystko ustawić, żeby wszędzie wyglądało fajnie” :slight_smile: Pozdrawiam

Tak, rozumiem, że to przez rozdzielczość.

Dzięki za radę:) Spróbuję to wykorzystać w praktyce :lol:

Może jeszcze ktoś ma na to sposób?

Dziękuję z góry.

Pozdro NXT.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy jest sens dostosowywania stron pod konkretną rozdzielczość.

Obecnie jest używanych wiele rozdzielczości - dlatego nie jesteś w stanie idealnie dopasować strony pod każdą.

Lepiej ustawić szerokość strony na sztywno - jak dla mnie zdecydowanie lepiej to wygląda i łatwiej później zarządzać taką stroną.