Dot. podłączenie neo do 2Komp (stacjon+laptop)

Witam wszystkich na forum! Jestem nową osobą, która się zarejestrowała, bo mam pytanie??? :cry: Przyznam się, że poczytałem kilka postów na podobny temat, ale ośmieliłem się dodać nowy temat, który na pewno był juz gdzieś na forum podejmowany! !!

Mam w biurze komp. stacjonarny, który podłączony jest do neo przez router (czyli jest tzw. “końcówką” sieci zainstalowanej w firmie). Mam prywatnego laptopa, który często zabieram do firmy. Chciałbym się podłączyć do w/w sieci, i korzystać z neostrady. ale nie chce odbierać sygnału neo w komp. stacjonarnym. Czy istnieje jakaś możliwość, by zrobić to w miarę bezproblemowo i nie wzywając firmy komputerowej. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdro :slight_smile:

Poprosić administratora o jeszcze jeden kabelek do podpięcia albo zakupić switcha i internet doprowadzić do niego a stacjonarny i laptop do switcha. Jeżeli nie ma jakowychś blokad po MACu na routerze to powinno chodzić.

co do nowego “kabelka” od admin to będzie wielki problem. Raczej odpada. Pozostaje ta druga możliwość. Dzieki za odp. Chyba nie będzie innej mozliwości rozwiązania! !!

Rozumiem to jako odłączenie kabla od stacjonarnego a podpięcie do laptopa -… wystarczy wówczas skonfigurować połączenie dial-up. W przypadku blokady po po MACUu -zawsze można go zmienić!

Odłączenie kabelka z sygnałem neo od stacjonarnego i podłączenie do laptopa, nie sprawia mi problemu! wszystko dziala ok! Problem, co zrobić, aby właśnie nie odłączać sygnału ze stacjonarnego i jak rozdzielić go, abym miał neo w stacjonarnym i laptopie równoczesnie.

problem łatwy do rozwiązania:

w kompie stacjonarnym instalujesz kartę sieciową (30zł) jeśli jest na płycie głównej (0zł) zwykłym kabelkiem sieciowym łączysz ją ze switch-em (30-250 zł) w sitchu masz minium 5 dziurek na kabel sieciowy w jednej jest w/w a swojego laptopa podpinasz do dowolnej z 4 pozostałych; oczywiście reszta konfiguracji jak w “prawdziwej sieci” ; nie zapomnij na zakładce zaawansowe połączenia neo udostępnić łącza dla innych kompów. powodzenia :slight_smile:

Kolega albo nie przeczytał uważnie albo nie zrozumiał pytania.

Najwyraźniej pytający posiada kartę sieciową w stacjonarnym. Więc jeśli miałby kupować drugą to mu switch nie będzie potrzebny - zrobi maskaradę - wada: stacjonarny otwierać trzeba i musi być włączony.

Sam switch powinien wystarczyć jeżeli na routerze blokad nie ma.

Może z racji tego że jesteśmy na forum technicznym nazwijmy te “dziurki” :hahaha: po imeniu:

gniazda RJ 45

Odnośnie tematu mam wielkie wątpliwości czy takie działanie, bez zgody admina czy pracodawcy będzie legalne :? :? :?

Przecież łącze w netem w miejscu pracy służy tylko i wyłącznie celom służbowym.