Dot. podłączenie neo do 2Komp (stacjon+laptop)

(Andkot) #1

Witam wszystkich na forum! Jestem nową osobą, która się zarejestrowała, bo mam pytanie??? :cry: Przyznam się, że poczytałem kilka postów na podobny temat, ale ośmieliłem się dodać nowy temat, który na pewno był juz gdzieś na forum podejmowany! !!

Mam w biurze komp. stacjonarny, który podłączony jest do neo przez router (czyli jest tzw. "końcówką" sieci zainstalowanej w firmie). Mam prywatnego laptopa, który często zabieram do firmy. Chciałbym się podłączyć do w/w sieci, i korzystać z neostrady. ale nie chce odbierać sygnału neo w komp. stacjonarnym. Czy istnieje jakaś możliwość, by zrobić to w miarę bezproblemowo i nie wzywając firmy komputerowej. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdro :slight_smile:

(Venger) #2

Poprosić administratora o jeszcze jeden kabelek do podpięcia albo zakupić switcha i internet doprowadzić do niego a stacjonarny i laptop do switcha. Jeżeli nie ma jakowychś blokad po MACu na routerze to powinno chodzić.

(Andkot) #3

co do nowego "kabelka" od admin to będzie wielki problem. Raczej odpada. Pozostaje ta druga możliwość. Dzieki za odp. Chyba nie będzie innej mozliwości rozwiązania! !!

(adpawl) #4

Rozumiem to jako odłączenie kabla od stacjonarnego a podpięcie do laptopa -... wystarczy wówczas skonfigurować połączenie dial-up. W przypadku blokady po po MACUu -zawsze można go zmienić!

(Andkot) #5

Odłączenie kabelka z sygnałem neo od stacjonarnego i podłączenie do laptopa, nie sprawia mi problemu! wszystko dziala ok! Problem, co zrobić, aby właśnie nie odłączać sygnału ze stacjonarnego i jak rozdzielić go, abym miał neo w stacjonarnym i laptopie równoczesnie.

(X Studio) #6

problem łatwy do rozwiązania:

w kompie stacjonarnym instalujesz kartę sieciową (30zł) jeśli jest na płycie głównej (0zł) zwykłym kabelkiem sieciowym łączysz ją ze switch-em (30-250 zł) w sitchu masz minium 5 dziurek na kabel sieciowy w jednej jest w/w a swojego laptopa podpinasz do dowolnej z 4 pozostałych; oczywiście reszta konfiguracji jak w "prawdziwej sieci" ; nie zapomnij na zakładce zaawansowe połączenia neo udostępnić łącza dla innych kompów. powodzenia :slight_smile:

(Venger) #7

Kolega albo nie przeczytał uważnie albo nie zrozumiał pytania.

Najwyraźniej pytający posiada kartę sieciową w stacjonarnym. Więc jeśli miałby kupować drugą to mu switch nie będzie potrzebny - zrobi maskaradę - wada: stacjonarny otwierać trzeba i musi być włączony.

Sam switch powinien wystarczyć jeżeli na routerze blokad nie ma.

(fiesta) #8

Może z racji tego że jesteśmy na forum technicznym nazwijmy te "dziurki" :hahaha: po imeniu:

gniazda RJ 45

Odnośnie tematu mam wielkie wątpliwości czy takie działanie, bez zgody admina czy pracodawcy będzie legalne :? :? :?

Przecież łącze w netem w miejscu pracy służy tylko i wyłącznie celom służbowym.