Dotacje z UE w ramach Działań 6.2_nabór

Cześć,

Od jakiegoś czasu interesują mnie dotacje z UE na otworzenie firmy. Jestem studentem dziennym. I nie mogę się ubiegać o dotacje z UP. I z tego co się orientuje mogę skorzystać tylko z Działań 6.2. Niestety beneficjenci mają trochę inne kryteria przyjmowania zgłoszeń… często pierwszeństwo mają osoby po +50 roku życia do tego mieszkający na wsi…

Jak się trafi punkt: osoby poniżej 25 roku życia to już dalej moje miasto zostaje wyłączone. Rozumiem, że chodzi o ruszenie gospodarki w mniejszych miastach, ale bez przesady… Większe miasta nie powinny być dyskryminowane

==

Jest początek nowego roku, teoretycznie niebawem powinny spływać pieniądze. Na stronach WUP, widzę, że pojawiają się nabory na Priorytet VI… Póki co nie ma tam jeszcze Działań 6.2.

I tak się zastanawiam czy w tym roku ruszy ten projekt… Może ktoś się tym interesuje i wie w jakich innych projektach może startować dzienny student?

 

A to nie jest tak, że w każdym powiecie, nie mówiąc już o województwach, możliwości uzyskania takich dotacji są inne?

Z dotacjami z 6.2 na rozpoczęcie działalności będzie już coraz trudniej, bo kończy się okres programowania 2007-2013, wszystkie projekty muszą być zamknięte do końca 2015 r., więc w tym roku ruszają ostanie 6.2. Na okres programowania 2014-2020 z tego co pobieżnie wiem nie są przewidziane już bezzwrotne dotacje, a niskooprocentowane pożyczki.

Tak jak pisał Kpc21- każde województwo ma inne możliwości. Wojewódzkie Urzędy Pracy poprzez konkursy rozdysponowują kwoty przyznane m.in. na 6.2. A to do jakiego miasta, powiatu, gminy będzie skierowany projekt zależy od Beneficjena, który zazwyczaj na etapie projektowania wniosku o dofinanowanie przeprowadza stosowne “badania rynku”. U mnie np. w grupie docelowej znalazły się osoby do 25rż, kobiety powracające na rynek pracy po UM/UW oraz osoby samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko do 18rż.

 

k-9, a nie masz jakiejś rodziny, która mieszka tam gdzie realizowany będzie projekt z 6.2 i nie mogłaby Cię czasowo u siebie zameldować na czas trwania projektu? U mnie w projekcie ludzie tak robili- stałe miejsce zamieszkania mieli np. w Poznaniu, ale byli zameldowani na terenie powiatu i nie było problemu z uczestnictwem w projekcie.

Tak wiem, że beneficjent określa już swoje kryteria gdzie mają ulokowane pieniądze. Zresztą tak napisałem 1 poście :stuck_out_tongue:

Niestety, ale całą swoją rodzinę mam ze swojego miasta… I jak widać “badania rynku” wykazują, że inwestowanie w młodych ludzi mieszkających w miększym mieście nie jest opłacalne… o_0

Na stronie WUPu  (http://www.wup.lublin.pl/pokl/priorytet-vi/613-system/613–2014/672-informacje-/2431-nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-projektow-systemowych-w-ramach-priorytetu-vi) niestety nie ma w planach wznowień Działań 6.2…

Pod koniec 2013 roku widziałem na stronie beneficjentów kilka realizowanych projektów sporo odnosiło się do ludzi poniżej 25 roku życia, ale mieszkających w małych miejscowościach… Więc już na “dzień dobry” odpadłem.

===

Wie ktoś w jakich innych Projektach może startować student (dzienny) na rozpoczęcie własnej działalności?

===

Właśnie odnoście pożyczek… Jest to trochę ryzykownej moim zdaniem… I dostanie tych max. 35tyś w ramach 6.2 (teoretycznie powinno być 40tyś ale mało kto je dostawał) Jest już dobrym zastrzykiem gotówki, i dopiero po wykorzystaniu tych pieniędzy widziałbym sens brania pożyczki na inne zakupy.