Dotykowa myszka w laptopie nie działa.Jak ją włączyć? Pilne!

W laptopie nie działa dotykowa myszka i klawiatura chyba też.Nie mogę włączyć komputera bo muszę wybrać administratora.Czy da się ją jakoś włączyć ? Proszę o szybką pomoc.

W laptopach znajduje się często dodatkowy klawisz podpisywany “Fn”, wybierając odpowiedni klawisz od F1 do F12, możesz skrótowo włączyć/ wyłączyć różne funkcje. Jeśli się nie mylę należy nacisnąć Fn + F7, ale może się to różnić - powinien być rysunek touchpada (dotykowej myszki;) )

1 polubienie

Próbowałam klawiszami i nadal nie działa.Jest jakiś inny sposób?

Dodane 03.04.2012 (Wt) 16:58

Podłączyłam myszkę przewodową i działa (dotykowa nie działa) i jest jeszcze problem z klawiaturą.Można ją jakoś włączyć?

Nie zalałaś przypadkiem tego laptopa? Bo to raczej wygląda na uszkodzenie sprzętowe (względnie systemowi odwaliło i sterowniki nie działają). Cóż, podłącz również klawiaturę USB, zawsze jakieś rozwiązanie

Co to za laptop? Czy nie ma gdzieś “sprzętowego” przycisku wyłączającego touchpad? Tak jak np. w Packard Bell u góry na listwie

Laptop jest firmy BenQ, nie był zalany.

Gdy włączę na klawiaturze stan wstrzymania (Fn + F2) to komputer reaguje i gdy wduszę obojętnie jaki przycisk to się włączą ale jak chce pisać to klawiatura nie działa.Czy to znaczy że coś jest wyłączone?

A gdzie może być ten przycisk “sprzętowego” wyłączania touchpad?

Czy na etapie ładowania się BIOS-u klawiatura działa? To znaczy czy możesz wejść do ustawień i przechodzić pomiędzy opcjami?

W BENQ nie było takowego…

W menedżerze urządzeń na ikonie klawiatury jest wykrzyknik, co to może znaczyć? (mogę ją odinstalować, aktualizować sterownik lub wyłączyć)

jak uruchomić BIOS?

Problem ze sterownikiem klawiatury albo z samą klawiaturą

Najczęściej klawisz F2 lub DEL

A ja dziękuję :smile: tego mi trzeba było tylko u mnie F3 ale bez problemu bo narysowana ikonka pomaga