Dotykowy telefon obsługujący programy graficze itp

Witam

Pilnie potrzebuję znaleźć telefon który będzie miał dotykowy wyświetlacz,aparat minimum 2 mpx i żeby miał możliwość edycji zdjęć z pomocą tegoż ekranu dotykowego.

Niewiem czy jest to zależne od telefonu czy może programu i dlatego proszę was o pomoc.

Jeżeli ktoś może to proszę o podanie konkretnej nazwy modelu telefonu lub programu,na taki telefon.:slight_smile:

Z góry dzięki :smiley:

PS Gdyby trzeba było podać jakieś inne informacje(jeżeli tekst jest nmie zrozumiały) to proszę pytać.

Nie napisałeś ile kasy chcesz przeznaczyć na telefon

Wiem że telefony z systemem Android czyli np G1 (wymieniając pierwszy z Androidem) mają masę programów do tego chociaż by PicSay.

Jestem też dosyć pewny że telefony z Win Mobile też coś takiego mają ale nigdy nie miałem takiego telefonu więc nie mogę ci powiedzieć jak się zwą owe programy.

No i wreszcie telefony typu SE mają coś typu painta na zdjęcia (no chociaż te które ja miałem mają) ale to raczej do niczego się nie nadaje chyba że chcesz tylko dodać napis do zdjęcia.

Ogólnie to musisz podać ile masz kasy na ten telefon bo takto ciężko ci doradzić.

jestem w stanie przeznaczyć jakieś 500 zł,ale podawajcie też droższe oferty,zawsze można kupić używany.

I chodzi o to że jest mi to potrzebne do np.zrobienia zdjęcia auta,zrobienie kreski (oznaczającej o który bok chodzi) i napisanie np.ich wymiarów.

Już wiadomo o co chodzi?

cinus4444 ,

Co temat ma wspólnego z działem Grafika ? :?

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Postaram się stosować do powyższym reguł.

I dziękuję za uświadomienie mnie w tej sprawie.

http://allegro.pl/listing.php/search?st … nge_view=1

@ahonen97 to już lepiej zaznaczyć w opcjach wyszukiwania żeby miał ekran dotykowy a nie takie coś.

Skoro 500zł to ja radzę G1 ma nawet dobry aparat z resztą telefonów w tym przedziale cenowym nie miałem kontaktu więc wole nie polecać czegoś czego nie znam.

Ale ogólnie to zdjęcie możesz zrobić i potem przy komputerze nawet paintem to wyedytować.

No można i tak,ale chodzi o to,że ja się zajmuję reklamą i potrzebuje tej funkcji od razu w telefonie:)

I oglądałem G1 i jest ok,tylko niewiem jakie programy można w niego wgrać i czy wogóle można w grać,bo mi się wydaje,że pod androida jest napisanych jeszcze trochę mało aplikacji, w przeciwieństwie do windows mobile:)

No chyba,że G1 ma już w sobie funkcję edycji zdjęcia,niewiem bo nie miałem okazji zobaczyć z bliska tego telefonu.

Może ty posiadasz taką wiedzę i jeżeli tak jest to proszę o podzielenie się nią ze mna :smiley:

Mam G1 wbudowanej nie ma takiej funkcji ale jest bardzo dużo aplikacji do edycji zdjęć np PicSay i chyba PhotoShop Mobile.

Ogólnie na Androida jest już tyle aplikacji że nawet liczyć nie można. http://www.appbrain.com/ tu możesz zobaczyć aplikacje które można instalować jest tu jakieś 95% tego co na oficjalnym markecie androida.

Nie wiem czy na Win Mobile jest więcej aplikacji bo nigdy nie miałem win mobile. No muszę ci powiedzieć że ja jestem zadowolony z mojego G1bo ma bardzo wiele możliwości ma pare ograniczeń tak jak każdy telefon ale nie jest źle. Tylko nie wiem czy za 500zł nie dostał byś nowszego telefonu z G1 ale wiem że napewno by nie miał klawiatury qwerty bo G1 i motorola to jedyne androidy z dotykowym i qwerty jeżeli się nie mylę. tylko jeszcze dodam że musisz poszukać na allegro i nieraz poczekać bo jak ja swojego G1 kupowałem zapłaciłem chyba 800zł bo chciałem w idealnym stanie a wtedy były tylko z 4 wystawione najtańszy miał stłuczoną szybkę, a miesiąc po zakupie już były po 400-500zł normalne.

Tylko jeszcze powiem że edycja zdjęć w telefonie nie będzie taka wyrafinowana jak przy komputerze i to niezależnie od telefonu. No ale jest pare przydatnych aplikacji np do allegro na Androidzie.

jak byś miał jeszcze jakieś pytanie na temat G1 chętnie na nie odpowiem.

Edit.

Zapomniałem powiedzieć że telefony z androidem łączą się dosyć często z internetem można to wyłączyć chociażby nie podając ustawień do internetu więc nie będzie się łączył bez naszej wiedzy można też wgrać APNDroida którym blokujemy chwilowo dostęp do internetu (nawet jeżeli łącze operatora np orange jest zablokowane możemy korzystać z WiFi).

I jest wymagane konto gmail ale to nie jest problemem można je w ciągu paru minut założyć za darmo.

No dzięki,oglądałem na internecie te G1 i aparat jest ok.Tylko mam jeszcze jedno pytanie co do tych programów: PicSay i PhotoShop Mobile, czy one normalnie otwierają zdjęcia które zrobiliśmy tym telefonem,czy da się je obsługiwać ekranem dotykowym i czy one nie zmniejszają rozdzielczości zdjęcia.

Bo to jest akurat dla mnie ważne.

Aa może Spica za 550 zł nowy powinieneś znaleść. Lekszy procek od G1, więcej RAMu i trochy lepszy aparat. Do tego dochodzi Android 2.1, a G1 zatrzymał się przy 1.6

Obsługuje się te programy ekranem dotykowym i klawiszem menu (zmiana narzędzie np zamiast wstawiania elementu używamy pędzelka).

Można zmienić rozdzielczość ale nie zmienia automatycznie.

Można nawet w programie zrobić zdjęcie lub wyedytować wcześniej zrobione zdjęcie.

Oprócz PicSay i podobnych są jeszcze niby painty np PicPaint czyli poprostu sobie rysujesz po zdjęciu.

Są jeszcze aplikacje które robią zdjęcia z efektami np czarno-białe i niektóre z nich zmniejszają rozdzielczość ale to zawsze jest dopisane w opisie i jest powodowane niezgodnością sprzętu lub podobnymi rzeczami.

Naturalnie te aplikacje nie mają takich możliwości jak ich odpowiedniki na komputerze ale są dość bogate w funkcje.

Na internecie napewno znajdziesz przykładowe zdjęcia edytowane w picsay itd więc możesz sam ocenić czy nadaje się dla ciebie taki program czy lepiej inny ale mogę na 100% powiedzieć że byś znalazł odpowiedni dla siebie w android markecie.

No wielkie dzięki,poszukam w internecie jakiś przykładowych zdjęć edytowanych tym programem, i najprawdopodobniej kupię G1,bo samsung mnie jakoś nie przekonuje.Ale jeszcze pomyślę i napiszę co z tego wyszło:)

Ja do czegoś takiego polecała iPhone’a, z tym, że jest on drogi.

Moim zdaniem super się na nim pracuje. Ma dośc dobry aparat. Można pobrać z iTunes programy do obróbki zdjęć (ja mam darmowe, ale są też płatne). Ja mojego bardzo lubię. Polecam, jednak musieliby Ci trochę dołożyć rodzice, dziadkowie czy ktoś ;))

Chyba, że weźmiesz pożyczkę z banku :stuck_out_tongue_winking_eye:

No raczej tak,ale dzięki za radę:)

motorola milestone

@dzikus1996 Spójrz na datę autor tematu już dawno kupił telefon.

Ciekawe jak się sprawuje.