Doubleclick powoduje nie otwieranie się stron?

Witam, jestem pierwszy raz na forum i mam nadzieję, że tu otrzymam pomoc… od początku- mam na kompie avasta (komputer przeskanowany gruntownie łącznie z archiwami- nie wykazuje nic); przy skanowaniu spybotem wyskakują wpisy doubleclick i tradedoubler… jak się je naprawi programem, to po kilku sesjach w necie znów się pojawiają… I nie przeszkadzałoby mi to gdyby pewnie nie miało związku z prędkością neta. Nie dość, że się muli (głównie nie otwierają się zdjęcia i “końcówki” stron) to jeszcze niektóre strony - głownie youtube i wrzuta, nie ładują się wcale… jeśli ktoś ma pomysł co zrobić i trochę się na tym zna, to proszę o pomoc. aha… system Windows xp, a przeglądadarka Mozilla (jeśli ma to jakieś znaczenie;))

DoubleClick to nic szkodliwego, zwykłe cookie. To Ci nie zwalnia netu.

tradedoubler to też ciastak, i to też nie ma wpływu na prędkosć netu.

Pozdrawiam

to w takim razie co może być nie tak?? na pewno nie jest to sprawa neta, bo inny komp przy tym samym podłączeniu śmiga super… Format komputera robiony był niedawno… a kolejne skanowanie spybotem znów pokazuje te same wpisy. mam jeszcze jakiś problem z avastem- przy aktualizacji wyskakuje- błąd 501 i na tym kończy się proces…

ptasior ma rację - te ciacha nie są szkodliwe. Pojawiają się zawsze ilekroć używasz przeglądarek. Co do błędu 501 w avast to sprawdź ustawienie połączeń internetowych w menu avasta a najlepiej zrób porządek z rejestrem np programem ccleaner, bo w rejestrze może być przyczyna. Jeśli narzekasz na szybkość neta, to pamiętaj, że odwiedzane strony zapisują się w pamięci podręcznej przeglądarek i za drugim razem wyświetlają się już szybciej. Avast oczywiście minimalnie spowalnia net, bo przeczesuje otwierane strony, ale ja u siebie nie zauważam dużego opóźnienia, a mam avasta od kilku ładnych lat :slight_smile:

martu_nia , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

komputer już skanowałam ccleanerem i jest czysty… usunęłam też pliki z folderu temp, bo myślałam, ze coś to da… nie dało;) skoro, ani doubleclick i to coś drugiego nie są przyczyną wolnego netu- to co?? avast nic nie wykrywa, spybotem robiłam skan i na razie czysto, ccleaner też wszystko wyczyścił- tyle, że problem dalej jest… i powtarzam- inny komputer podłączony do tego samego netu chodzi bez zarzutu, więc to chyba jednak coś w moim kompie nie tak…tylko co??

Może masz coś, czego Avast nie wykrywa :wink:

Przydałby się log z HijackThis. Po przeskanowaniu kompa wklej otrzymany log tutaj, w poście dasz link do wklejki.

Pozdrawiam

tyle, że stronka z HijackThis też mi się nie chce załadować…

a może zmienić avasta na noda??

Może , tylko z tego co wiem to NOD nie jest darmowy , jeżeli chcesz już jakiś anty virus polecam ‘Avira’.

A masz jakiegos firewalla?

średnio się znam na komputerach… na pewno mam włączoną zaporę systemu… po za tym nic więcej nie instalowałam na kompie, co pełniłoby podobne funkcje i miało w nazwie firewall;)

Musisz kolejno eliminować przyczyny - sprawdź inną przeglądarkę, wyłącz zaporę (mam nadzieję, że nie masz czegoś co ma w nazwie norton), w panelu sterowania napraw połączenie sieciowe… nie wiem sam. Przyczyna może być wszędzie, ustal przez dedukcję co powoduje te objawy. Za mało wiem o Twoim komputerze i oprogramowaniu, żeby ot tak wskazać przyczynę…

Spróbuj jeszcze raz HiJackThis ściągnąć z podanej wcześniej strony. Potem wklej tak jak kolega wyżej pisał, następnie link na forum. Ew. możesz też podać log z Silent Runners. Jeżeli będziesz miała jakieś problemy z pobraniem to napisz na pw/meila/gg to wyślę Ci instalki.

Pozdrawiam

PS. Jeżeli by występowały jakieś problemy :slight_smile: