Downgarade WIn10 do Win7 a klucz COA

Zakupiłem Ultrabooka Della.Oryginalnie był na nim Win7 (jest COA od 7). System został zaktualizowany do Win10. Chcę na nim wrócić do 7. Sprzedawca (sklep internetowy ze sprzętem poleasingowym) oferował takowy do 7 bądź 8.1. Ale po kontakcie telefonicznym okazało się że to ponoć była pomyłka na stronie internetowej i możliwy jest tylko downgrade do wersji 8.1.
Zastanawiam się czy jak bym na tym lapku zainstalował na czysto 7 czy klucz z COA bez problemu zostanie przyjęty i system zostanie aktywowany?

Po service tagu możesz sprawdzić co Della dla niego ma, a nawet ściągnąć obraz z systemem, ale tutaj, skoro masz COA od 7, to nie powinieneś mieć problemu z instalacją tego systemu.

Ale ponoć MS blokuje klucze od 7 po darmowej aktualizacji do 10. Czy ktoś jest zorientowany jak to wygląda faktycznie, czy pozostaje mi kontakt z infolinią MS?

Niczego nie blokuje…

To dlaczego sklep podał że się nie da? Tzn da ale tylko do 8.1. Na stronie Della jest wszystko pod 7 do tego modelu.

Wiedzą tak samo mało jak MS w tej kwestii, możesz spokojnie postawić Win 7 i spróbować aktywować oryginalnym kluczem, powinno zadziałać bez problemu. Przecież ostatecznie nic nie ryzykujesz.

Jak będziesz miał jakikolwiek problem przy instalacji W7 zawsze możesz wrócić do W10

Klucze nie są blokowane, aczkolwiek instalki takich producentów oem jak dell często są wstępnie aktywowane “dellowskim kluczem” a klucz z naklejki jest inny niż ten, którym windows był aktywowany. Więc jeśli to był poleasingowy komputer, mogło się tak zdarzyć, że ktoś ten klucz sobie pożyczył i aktywował nim windowsa na innym komputerze i na tym aktywacja tym kluczem już może się nie udać. Więc musisz sam się przekonać czy zadziała.

Jeśli dysk w kompie jest oryginalny ,to dalej siedzi tam zainstalowany przez Della Wndows 7 i można go spokojnie przywrócić . Ostatnio zrobiłem taki manewr na laptopie mojej Mamy i wszystko pięknie zagrało musisz się jednak liczyć z koniecznością pobrania i instalacji całej masy aktualizacji . Przywracanie oryginalnego systemu następnie aktualizacja sterowników i pobieranie/instalacja aktualizacji zajęła mi w sumie cały dzień , najlepiej poświęcić a to weekend , system przecież trzeba dostosować pod siebie wgrać niezbędne programy i tak dalej ,weekend pęknie jak nic. System oczywiście został aktywowany ,nie było potrzeby wklepywania klucza.

Skopiowane ze strony Micro…
Sprawdź, czy można przywrócić ustawienia fabryczne komputera. To spowoduje ponowne zainstalowanie wersji systemu Windows dostarczonej z komputerem i usunięcie zainstalowanych plików osobistych, aplikacji i sterowników, a także wszelkich zmian wprowadzonych w ustawieniach. Przejdź do pozycji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Resetuj ustawienia do stanu początkowego > Rozpocznij i poszukaj pozycji Przywracanie ustawień fabrycznych. https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options