Downgrade AMIBIOS na ASUS P5B-e


(kam104) #1

Witam,

muszę koniecznie wykonać downgrade biosu z 1802 na 1601 (ostatni stabilny bios). Dlaczego? Ponieważ podejrzewam, że bios jest uszkodzony. Moja płyta główna nie obsługuje Ai NET2 (takie coś do LANU) i przez to podczas uruchamiania systemu pasek postępu się zatrzymuje. Trzeba wyłączyć zasilanie a następnie ponownie uruchomić komputer, dopiero wtedy się uruchomi. A skąd wiem, że to wina tego NET2? A bo dlatego, że gdy odłączę kabel sieciowy to komputer uruchamia się zawsze normalnie. Próbowałem już downgradu z AFUDOS i windowsowskiego Asus Update. AFUDOS krzyczy, że bios jest za stary i może nie pasować do płyty, za to po włączeniu funkcji downgradu w Asus Update krzyczy o niezgodności eepromu. Może ktoś pomóc?


(Technik Elektro) #2

można programem AWDFLASH z poziomu systemu DOS.


(kam104) #3

AWDFLASH jest do biosów Award, ja mam American Megatrends. Ale i tak próbowałem.


(Technik Elektro) #4

to uniwersalny soft, AMI też flashowałem.


(kam104) #5

to może daj adres, bo ten który ściągnąłem to krzyczało, że plik z nie jest biosem awardu.


(Technik Elektro) #6

wersja 8.x, jeśli masz jednak problem (być może nowsze biosy flashują się tylko dedykowanymi programai) użyj AMIFLASH, z zastrzeżeniem by pominą wszystkie komunikaty w tym o starszej wer. biosu).


(kam104) #7

jak próbuje aimflashem to wyskakuje błąd

Mój chipset to P965.


(Technik Elektro) #8

płytka ma program flashujący w epromie, rozumiem, że próbowałeś zapodać z pena starszy bios ?? zajrzyj na stronę asusa co proponuje alternatywnie w tej sprawie.


(kam104) #9

tak, próbowałem, krzyczy to samo co w windowsie.