Downgrade vista to XP

witam

Mam pytanie odnośnie legalności.

Mam zainstalowany na laptopie system vista sp1 PL oem, zakupiłem angielska wersje XP home box sp1. czy jeśli zainstaluje ten system na moim laptopie będzie to legalne? ( oczywiscie vista w tym czasie zniknie z dysku )

pozdrawiam

Skoro kupiłeś xp a nie korzystałeś z możliwości downgrade’u dostępnego dla edycji Business i Ultimate (nie korzystałeś bo downgradowwanie możliwe jest do wersji professional) to możesz używać obydwu. O ile z vistą nie jesteś na bakier.

To jeszcze taka sprzedawana jest?

generalnie kupilem na ebayu, miala byc wersja pełna ale niestety sprzedawca nie raczył sie przyjżeć, nie wiem jak to jest z licencjonowaniem bo wydawalo mi sie że musi być jakikolwiek system windwos jak 98 me 2000 by upgrade-ować a w takiej sytuacji mam tylko ten kierunek vista - xp a nie chcę być legalny na niby :stuck_out_tongue:

Aaa czyli jest to wersja upgrade? Bo z pierwszego postu nie wynikało. BOX to wersja pełna pudełkowa - umożliwia instalację na jednym komputerze, którego podzespoły można dowolnie wymieniać. Masz link do aukcji? Może jeżeli dostałeś coś innego to warto reklamować z tytułu niezgodności?

Co do upgrade do WindowsXp to trochę zielony jestem. Moja przygoda z własnymi kopiami windows zaczęła się od MSDNAA gdzie byly pełne wersje od razu.

sorki za zmyłe tak to upgrade i jestem w trakcie rozwiazania tej sprawy, tylko nie wiem jak to wygląda z legalnością czy jeśli powiedzmy odinstaluje viste i zainstaluje ten system to czy będzie to samo co jakby zainstalował upgrade na np win98 me czy 2000

Czyli upgrade Visty w dół :smiley:

Ciekawy paradoks.

No cóż, Microsoft nie sprzedaje wersji downgrade, więc może i być upgrade. Tylko nie wiem, czy nie instalka wykrywa wersji systemu na dysku.

generalnie z opisu wynika że mozna zainstalować jak fulla bez wcześniejszego system, tylko kwesta jak sprawa z legalnoscią bo wyczytalem na jednej stronie że niby jak masz box starego system to możesz użyć boxa nowego i odwrotnie oem do oem

Upgrade XP dotyczy Win 98 i Me, a nie Viśty.

Jak bo dotyczyło nowszego systemu było by to “downgrade”.